Sinema Haberleri

Tolkien’in Hayatını Anlatan Film İçin Çalışmalar Başladı

tolkien-banner

Bundan yaklaşık 3 yıl önce, modern fantazyanın babası J.R.R. Tolkien‘in hayatının film olacağından sizlere söz etmiştik.

3 yıllık süre içerisinde İrlandalı sinemacı David Gleeson‘ın hiç sesi çıkmadı. Bu sürecin sonrasında da Tolkien’in hayatını çekme işi Yüzüklerin Efendisi filminin yapımcılarına kaldı.

Yüzüklerin Efendisi filmini çeken New Line Cinema’nın eski çalışanlarından yapımcı Bob Shaye ve Michael Lynne bu işin yapımcılığını üstlenecek.

Son gelen habere göre de Downton Abbey’nin yönetmeni James Strong, filmin yönetmenliğini yapacak ve filmin ismi de Middle Earth (Orta Dünya) olacak.

John-Ronald-Reuel-Tolkien

Filmin hikayesi, Angus Fletcher‘ın 6 yıllık çalışması ve Tolkien ile yaptığı röportajlardan uyarlanacak. Middle Earth filminde Tolkien’in gençliği, evliliği ve Hobbit ile Yüzüklerin Efendisi’nin yaratılmasında önemli rol oynayan savaş yılları anlatılacak.

J.R.R. Tolkien’in kazandırdığı eserler her ne kadar fantastik olsa da yaşamı o kadar da fantastik değil. Bu biyografik film, fantastik kurgu severlerin ilgisini çeker mi bilemiyoruz ama böyle bir çalışmayı keyifle izleyeceğimi söyleyebilirim.

İlginizi Çekebilir  Wonder Woman 1984, Hem Sinemada Hem de Dijital Ortamda Aynı Anda Gösterime Girecek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu