Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Tolkien’in Hayatı Film Oluyor!

Tolkien’in Hayatı Film Oluyor!

tolkien-banner

Orta Dünya’nın yaratıcısı, Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi gibi kült kitapların yazarı, modern fantazyanın usta ismi J.R.R. Tolkien‘in hayatı film oluyor.

Huffington Post’un haberine göre çekilecek olan filmde, yaşadıklarının ünlü yazarın düşünme biçime etkisi hakkında hayranlarına bir fikir verilmesi amaçlanıyor.

John-Ronald-Reuel-TolkienLos Angeles Times’a göre, İngiliz yazarın hayatından önemli kesitler ele alınacak. Tolkien’in hikayesi; iş yaşamının çoğunu geçirdiği Oxford Pembroke College’deki zamanlarına ve arkadaşlarının çoğunun ölümünü gördüğü 1. Dünya Savaşı’na odaklanarak anlatılacak. Bu iki deneyimin de Tolkien’ın yarattığı kurmaca dünyayı etkilediği bir gerçek.

Kitapları nasıl yazdığına veya Orta Dünya’yı nasıl yarattığına değinilecek mi henüz belli değil ancak Tolkien’in en büyük başarılarından biri olan Orta Dünya’ya da değinilebilir.

Filmin sinema salonlarındaki yerini almasına daha uzun bir zaman var gibi görünüyor. Fox Searchlight ve Chernin Entertainment şirketlerinin projesi olan filmin senaristi ise, Tolkien hayranı olan İrlandalı sinemacı David Gleeson.

Filmin adı şimdilik sadece “Tolkien” olarak anılıyor ve IMDB sitesinde de “in development” olarak görünüyor.Filmi kimin yöneteceği veya Tolkien’i kimin oynayacağı ile ilgili hiçbir bilgi yok.

İlginizi Çekebilir  Marvel Filmlerinin Tüm Oyuncuları Civil War Filminde Toplandı

Siz, usta yazar J.R.R. Tolkien’i kimin oynamasını istersiniz?