Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Death Note’un Film Uyarlamasında Başrol Belli Oldu

Death Note’un Film Uyarlamasında Başrol Belli Oldu

death-note-banner

Ünlü manga serisi Death Note’un Amerikan uyarlaması yıllardır yapım sürecindeydi. Bu süre içerisinde Shane Black ve Gus Van Sant gibi isimler yönetmen koltuğu için düşünülmüştü.

The Guest ve You’re Next’in yönetmeni Adam Wingard seriyi beyazperdeye taşıma görevini devraldı.

Variety’nin yayınladığı habere göre Wingard başrol oyuncusu olarak, The Fault in Our Stars ve Paper Towns’dan tanıdığımız Nat Wolff’u düşünmüş ve Nat Wolff’la görüşmelerin son aşamasına gelmişler. Nat Wolff’un Light Yagami karakterini canlandırması bekleniyor. (Yoksa Ryuk mu?)

nat-wolff

Death Note’un hikayesini bilmeyenler için kısaca özetleyecek olursak; Light Yagami adındaki lise öğrencisi Death Note adında, ismi yazılan kişinin öldüğü defteri buluyor. Hikaye bu şekilde başlıyor ve heyecanlı bir şekilde ilerliyor.

Death Note’un mangası haricinde animesi ve japon yapımı live-action filmi de var. Sadece animesini izledim ve gayet güzel, sürükleyici bir yapımdı. Senaryosunu kaleme alan kişinin Jeremy Slater (The Lazarus Effect, Fantastic Four) olduğunu öğrenmemle, beklentilerim arttı. Yapım süreciyle ilgili daha fazla bilgi beklemekteyiz, özellikle sevdiğim karakter L’i kimin canlandıracağını çok merak ediyorum.

İlginizi Çekebilir  "Dev Avcısı Jack" Vizyonda!