Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Cate Blanchett, Borderlands Filminde Lilith’i Canlandırabilir

Cate Blanchett, Borderlands Filminde Lilith’i Canlandırabilir

Lionsgate‘in, hazırlık çalışmalarına başladığı “Borderlands” filmi kadrosuna Oscarlı aktris Cate Blanchett‘i dahil etmek istediği ortaya çıktı.

Variety, Gearbox Software tarafından geliştirilen video oyunu Borderlands‘in film uyarlamasına Cate Blanchett‘in katılabileceğini yazdı. Lionsgate; bugüne kadar “Lord of the Rings”, “The Hobbit”, “Thor”, “Indiana Jones” gibi fantastik serilerde rol alan Blanchett’i, Pandora gezegeninde geçen oyundaki “Lilith” karakteri için düşünüyor.

“Lilith“, Borderlands serisinin 2009 yılında çıkarılan ilk oyununda oynanabilir ana karakterler arasında bulunuyordu. Aslen Dionysus gezegeninden olan Lilith, oyunda süperinsan güçlerine sahip “Siren” sınıfına dahil 6 kadından birisi olarak yer alıyor.

Öte yandan Borderlands filminin yönetmen koltuğunda Eli Roth oturuyor. Emmy ödüllü “Chernobyl” dizisinin senaristi Craig Mazin tarafından kaleme alınan filmin yapımcılığını Avi ve Ari Arad ile Erik Feig üstlendi. Oyuncu arayışına geçilen Borderlands‘in gösterim tarihi ise henüz planlanmadı.

İlginizi Çekebilir  Gambit Filminin Yönetmeni Belli Oldu