Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Blade Runner Çekimleri Temmuz’da Başlıyor

Blade Runner Çekimleri Temmuz’da Başlıyor

blade-runner-banner

Yıllardır ortalıkta dolaşan söylentilerin ardından nihayet Blade Runner‘ın devam filminin çekimleri başlıyor.

Ridley Scott‘ın Blade Runner filmi hem sinema hem de bilimkurgu adına bir başyapıttır diyebiliriz. Philip K. Dick’in “Do Androids Dream of Electric Sheep” romanını 1982 yılında beyazperdeye taşıyan Oscar ödüllü Blade Runner ayrıca 2007 yılında Visual Effect Society tarafından “Görsellik açısından tüm zamanların en etkileyici ikinci filmi” unvanına da layık görülmüştü.

Warner Bros. tarafından yapılan açıklamaya göre devam filminin çekimleri nihayet Temmuz ayında başlıyor. Senaryoyu, ilk filmin de senaryosunu kaleme alan Hampton Fancher ve onunla birlikte Michael Green kaleme alacak. Hikaye ise 1982’deki filmden birkaç yıl sonrasını konu alacak.

blade-runner-harrison-ford

Yeni filmin Hollywood’un ruhsuz devam filmleri ailesinin son üyesi olma ihtimali hepimizi korkutsa da yapım ekibindeki yetenekli isimler tamamen umutsuzluğa düşmemizi engelliyor. Yönetmen koltuğuna Prisoners ve Sicario filmlerinin de yönetmenliği üstlenmiş olan Denis Villeneuve otururken filmin yapımcılığını da Ridley Scott üstleniyor. Ayrıca Ryan Gosling‘i başrolde izleyecek olsak da Harrison Ford bir kez daha bilimkurgunun en ikonik karakterlerinden biri olan Rick Deckard olarak seyirciyle buluşacak.

İlginizi Çekebilir  Marslı'nın Yeni Videosunda NASA, Ares 3 Ekibini Test Ediyor

Kadronun yeteneği bir yana, Blade Runner’a bir devam filmi çekmek her yönetmeni ve oyuncuyu zorlayacak bir proje. İzleyenlerin büyük beğenisi toplamış, başlı başına bir sembol haline gelmiş ve beklentilerin yüksek olduğu bir filmin devamını getirmekle kalmıyor, Philip K. Dick gibi bir ustanın yarattığı dünyayı genişletmek gibi bir iş üstleniyorsunuz. Bu kesinlikle herkesin harcı değil.

Sadece “Tears in Rain” sahnesiyle bile gönüllere taht kuracak Blade Runner’ın devam filmi nasıl olacak hep birlikte izleyip göreceğiz.