Sinema Haberleri

Anne Rice, Yeni Lestat Olarak Kıvanç Tatlıtuğ’u İstiyor!

Anne Rice‘ın, vampir mitosunu adeta yeniden yorumlayan serisi Vampir Günlükleri’nin televizyon ekranlarına taşınacağını öğrendiğimiz ilk günden beri hepimizin aklındaki en büyük sorulardan biri de serinin en önemli isimlerinden Lestat de Lioncourt’u kimin oynayacağı. Bugüne kadar beyaz perdede iki farklı oyuncudan izlediğimiz, birbirinden oldukça farklı iki performans bugün dahi serinin sevenleri arasında tartışma konusuyken dizi uyarlamasında, hangi oyuncunun Lestat olarak boy göstereceği daha da büyük önem taşıyor.

Mayıs ayında Facebook üzerinden dizi hakkında yeni bilgiler paylaşan Anne Rice maalesef Lestat için aday isimlerden bahsetmemişti. Yazar, 15 Temmuz akşamı The Vampire Chronicles (Vampir Günlükleri) resmi Facebook sayfasından yaptığı paylaşımla, aklındaki ilk adayı açıkladı. Anne Rice’ın, Lestat de Lioncourt için ilk adayı, ünlü oyuncu ve model Kıvanç Tatlıtuğ oldu!

Anne Rice Bizzat Açıkladı

https://www.facebook.com/officialvampirechronicles/posts/458007694561987

Kıvanç Tatlıtuğ’un, Kelebeğin Rüyası filmi tanıtımı kapsamında yaptığı bir röportajı paylaşan Anne Rice, Tatlıtuğ’da dikkatini çeken özelliklerini şu sözlerle açıklıyor:

Oyuncu seçimi konusunda konuşmaya devam edelim çünkü oldukça eğlenceli ve ne zaman bu konu hakkında konuşsak, okuyucuların Lestat hakkında neler hissettiğini öğreniyorum – Benim için Lestat, güçlüdür; bir insanken bile 50 kiloluk bir kurdu, karlı bir dağdan aşağıya taşıyabilecek kadar güçlü. Güzel olduğu kadar şirindir de. İri, mavi gözleri; dolgun, şuh dudakları ve sert bir çenesi vardır. Uzun boyludur. Kişiliğinde biraz da yaramazlık vardır. Atletik ve zariftir. Bir kedi kadar zarif olduğundan, ilk romanda bahsediliyor. Bana kalırsa Lestat, keskin aksanlı bir oyuncu tarafından oynanmamalı fakat eğer aksanlı bir oyuncu tarafından oynanacaksa da bu aksan, Fransız aksanı ya da buna yakın bir şey olmalı. Bu videoda hayran kaldığım nokta ise Kıvanç’ın Türk aksanının, benim kulaklarıma keskin bir Fransız aksanı olarak gelmesi oldu. Bana göre Lestat’ın tavırları önemlidir, Lestat’ın sesi önemlidir. Oyuncunun, aynı zamanda bir şarkıcı olması gerektiğini düşünmüyorum fakat Kıvanç’ın aynı zamanda şarkı söyleyebiliyor olması ilginç. Oyunculuk deneyimine gelince, Kıvanç’ın IMDB’de listelenmiş uzun bir oyunculuk geçmişi var fakat tüm rolleri Türkçe. Oyuncunun yaşı benim için önemli. Lestat vampire dönüştüğünde 21 yaşında. Dolayısıyla, aynı yaşta olmasa bile genç görünen bir oyuncuya ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. (Not: Günümüzde erkeklerin ergenlik süreci ve fiziksel değişimleri, otuz yaşına kadar devam etmekte.)

Bu paylaşım ile özellikle biz Türk okurlarını oldukça şaşırtan Anne Rice’ın, Lestat de Lioncourt gibi önemli bir karaktere ülkemizden bir oyuncuyu layık görmüş olması gurur verici olmakla birlikte şüphesiz ki Anne Rice ve Vampir Günlükleri hayranları bu konu hakkında birbirinden farklı fikirlere sahip.

İlginizi Çekebilir  Bir Vampire: The Masquerade Bilgisayar Oyunu Daha Duyuruldu - Coteries of New York

Oyuncu seçimlerine en az bir sene olduğunu belirten Rice, yaptığı paylaşımlarda okurlarının da Lestat ve diğer karakterler için kendi önerilerini beklediğini her fırsatta dile getiriyor. Dizi ile ilgili birçok konu şuan belirsiz olsa da Rice ve yapım ekibinin, serinin hayranlarının fikirlerini yakından takip ettikleri ortada.

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu