FRP Kafeler

Kadim FRP Kafe

kadim-frp-logo

90’lı yıllardan beri örneği az sayıda da olsa, FRP kafe, hobi dükkanı konseptlerine alışkınız. Kadim FRP kafe İstanbul’daki sayılı örneklerden bir tanesi.

Kafe, Avcılar merkezde bulunuyor. İki katlı, ferah bir mekan. Duvarlar çizgiroman ve mangalarla kaplanmış, sık sık da yenileneceklermiş. Figürler, board game vb. oyunlar, malzemelerin yanı sıra fantastik kitaplar da mekanda sizi karşılayan ve satın alabileceğiniz şeyler. Mekanda aynı anda 8-10 farklı oyun oynanmasına yetecek kadar alan, bol bol da masa var. Oyun oynamak için değil de sadece vakit geçirmek için uğrarsanız da kitaplıktaki kitapları ve eski Frp&Magic dergilerini okuyarak da zaman öldürebilirsiniz.

Mekanın ikinci katında, tıpkı birinci kattaki gibi FRP için bol bol masa mevcut. Ayrıca duvarların yerinde camlar olduğundan rahatça dışarıyı seyredebiliyorsunuz. Üzerinde çalışılan FRP odası da yakında servise açılacak. Bu katta bol bol posterin yanı sıra merdivenleri çıkar çıkmaz kocaman bir Balrog kafası bizi karşılıyor. Mekan iyi dekore edilmiş kısacası.

Kadim Frp&Magic Kafe açılalı henüz çok kısa süre olmasına, daha dekorasyonu bile bitmemiş olmasına rağmen her hafta oyunlar oynanmaya başlanmış. Genelde İstanbul Üniversitesi Avcılar kampüsündeki öğrenciler geliyorlarmış. Mekanın sahibi İlker Büber ilk FRP kafesini 1997 yılında yine Avcılar’da açmış. Birkaç ay süren bu maceradan sonra yeni kafenin açılması ancak 2011’i  bulmuş. Düzenli ve one shot oyunlar için her zaman kapılarının açık lduğunu söyleyen İlker bey, “İsterseniz geç saatlerde de gelebilirsiniz mekanı açık tutarız,” diyor. Bunların dışında 4 Şubat’ta yaptıkları ilk mini-conventiondan sonra yenilerinin de yapılacağının sinyallerini veriyorlar ve mekana tüm FRP severleri bekliyorlar.

Kadim FRP Kafe & Kitabevi & Hobi Store’a mutlaka uğrayın. Metrobüsten indikten sonra 5 dakikalık yürüme mesafesinde.

Adres: Reşitpaşa cad. Nurel Sok. Avcılar, İstanbul

Facebook hayran sayfası http://www.facebook.com/kadimkafe
Facebook grup http://www.facebook.com/groups/Kadimfrpcafe/
Twitter: http://twitter.com/kadimkafe

{gallery}foto_galeri/kadim-cafe/:::0:0{/gallery}

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.