İncelemeler

Torchlight İncelemesi

torchlight banner

Bu zamana kadar çok fazla RPG oyun oynamaya zamanımız oldu bu oyunlar içinde Diablo serisi de yer aldı.

Diablo serisinde yer altı dünyasında dolaşır olduk ve bir çok varlığı tekrar cehenneme yolladık Torchlight da ise madenlerin içinde ki değişik varlıklarla karşılaşmaya fırsatımız olacak.

torchlight resim 1Fantastik bir dünyada geçen Torchlight aslında bir maden kasabasıdır. Burada konusu geçen maden ise Amber’dir. Amber minerali eski zamanlardan beri bir çok olaya tanık olmuş ve bazı özel güçlere sahip olmuş bir mineraldir. Torchlight kasabasının geçimini sağladığı tek şey bu Amber mineralini bulma amaçlı madenlerde kazı yapmaktan ibarettir. Fakat bilinmeyen bir nedenden dolayı bir gün bu Amber madeni patlar ve bu olayı duymuş birçok cesur kahraman ve maceracılar bunun nedeni araştırmak ister fakat bu olayı araştırmak için çıktıkları yolda gördükleri şey çok şaşırtıcıydı. İnanılması zor bir şeytandır, bu şeytan Amber madeninin iç yapısını değiştirerek saf, yaşayan bir kötülüğe çevirmiştir. Şayet bu kötülüğün merkezi yok edilemezse hem geçmişi hem de geleceği etkileyecek ve bu çok kötü sonuçlar doğurabilir.

torchlight resim 2

Biraz da Torchlight’ın grafikleri ve oyun motoru hakkında konuşmak gerekirse biraz klasik bir tarzda yapılmış, izometrik, tepe kamera kullanılan bir stille oyun tasarlanmış ve bu tarz oyunları özleyen kişiler için çok güzel ve iyi bir seçenek oluyor.

Şimdi oyun içindeki seçebileceğimiz sınıflara bakalım. Aslında bir çok RPG oyunda karşılaştığımız sınıflardan olduğu için seçmekte zorluk seçmezsiniz. İlk sınıfımız Destroyer çok güçlü bir savaşçı olduğu gibi bazı antik ruhları da kontrol edip çağırma gibi yetenekleri de bulunuyor ve güçlü olduğu için oyunu bu sınıfla kolaylıkla bitirebilirsiniz. İkinci sınıfımız Alchemist, Amber madeninin bazı özelliklerini keşfetmiş ve bunları kullanmayı öğrenmiş bir sınıftır, ateş ve elektrik büyülerinde iyidir. Üçüncü sınıfımız ise Vanquisher benim şahsen en sevdiğim sınıftır nedeni ise kurnaz bir savaşçı olmasıdır ve uzaktan saldırılar gerçekleştirir bu sayede düşmanımız bizi fark edip yanımıza gelinceye kadar işini bitirmiş oluyoruz.

torchlight karakterlerBu tarz RPG oyunlarda düşmanları öldürdükçe üstünden çıkan eşyalar ve altınları topluyoruz bu eşyaları ister kullanırsınız ister satarsınız ve parası çatır çatır yersiniz o size kalmış. Bu eşyaları geliştirme gibi bir imkanımız da var elbette. Diablo olduğu gibi iksirleri istersek kısa yol tuşlarına atayabiliriz bu sayede ölmeden iksirlerimizi kullanır ve oyuna kaldığımız yerden devam edebiliriz. Hatta yanımıza küçük bir hayvancık bile veriyor oyun bu hayvancık ileride seviye atlayarak gelişim gösteriyor, bizim en iyi arkadaşımız ve yandaşımız haline geliyor.

Torchlight’ın müzikleri de ayrı bir hoş olmuş. Müzikler size her türlü duyguyu veriyor yer yer eğlenceli yer yer korkutucu melodiler sizi ürkütüyor.

Bu etkenler bir araya geldi mi karşımıza güzel, eğlenceli ve zevkli bir oyun karşımıza çıkıyor.

Oyunun Tanıtım Videosu:

İlginizi Çekebilir  Blackguards Öninceleme

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu