İncelemeler

Tiny Death Star İncelemesi

Tiny-Death-Star-2

İçinizdeki Tatooine’li müteahhit son zamanlarda çıkan memleket olaylarıyla sinmesin sevgili Frpnet okuyucusu! İmparator Palpatine ve kıymetli Darth Vader bize kendi Death Star’ımızı inşaa etmemizi buyurdular ve biz de asiler ne derse desin uyacağız bu çağrıya!

Efendim geyiği bırakıp neyden bahsettiğimi söyleyeyim: Tiny Death Star. Oyun, taşınabilir araçlarda oynanmak üzere kasım başında çıktı fakat ancak şimdi başından kalkıp yazmak nasip oldu. Aslında şu yazıyı yazarken hala çalışanların sırtında kırbaç misali hala oynuyorum. Lanet olsun bağımlılık yapan oyunlara!

SC20131221-220026Her neyse, daha önce Android veya IOS araçlarında Tiny Towers oyunuyla haşır neşir olanların bildiği bir oyun. Nimblebit, Lucas Art’la işbirliği yapmış ve Tiny Towers’ın tipini değiştirip Death Star kurmaca yapmışlar, açıkçası hoşuma da gitti. Death Star’a yemek, alışveriş, eğlence, servis dükkanları ve çalışanların yaşaması için daire kurmanın yanı sıra İmparator’dan gelen emirlerle emperyal kat da çıkabiliyorsunuz. Dairede oturanlara iş vermek zorundasınız ki çalışıp para kazansın, yeni kat çıkabilesiniz.

Milleti de katlara asansörle siz çıkarıyorsunuz, her asansör hizmetiniz de karşılıksız kalmıyor pek tabii ki. Arada asiler geliyor, onları yakalıyorsunuz. VIP şahsiyetleri ağırlıyorsunuz, lazım geldikçe kullanıyorsunuz. Yani bayağı basit bir oyun. Ufak tefek dümenlerini bilirseniz hem çok eğlenceli, hem sizi oyuna oldukça bağlıyor hem de hızlı ilerliyor. Arada Leia, Luke, Lando mini mini görmek de cabası.

Sağda solda görüyorum, herkes şekerli oyunlar oynuyor. Siz onlardan olmayın. Death Star kurun, galaksinize hayrınız dokunsun. Ha bu arada bir iki taktik vermeden geçmeyelim:

– Oyunda iki para birimi var, biri Bux biri de kredi. Birbirine dönüşebilse de kuru iyi değil. Bux’a özel yatırım yapın, asansörleri hızlandırın.

– DS sakinlerini hep hayalindeki işlere yerleştirin. Yok adamı gelmediyse aman ha, uğraşmayın yer kaplamasın. Siz hayalinizdeki işe kavuşamadınız diye Death Star’ınızı bir kariyer cennetine dönüşmekten alıkoymayın. Böylece hem mallar daha hızlı stoklanır, hem de iki katı kadar stoğunuz olur.

– Yerleşim katları 5, dükkanlar 3 adam alıyor. Kısacası 3 yerleşim, 5 dükkan ortalamasında gidin.

– VIP katı 5 kişiyi karşılıyor. Mümkünse hep en az 1 yer boş bırakın. Bazen işçi geliyor, bazen de ünlü biri. Hangisinin lazım olacağına siz karar vereceksiniz fakat elinizin altında saklamak en iyi tercih.

Tiny Death Star Android, iOS, Windows 8 ve Windows Phone’la uyumlu. Hadi telefonunuza, tabletinize koşun ve oyunu indirin, zaten beleş. İsterseniz buradan da indirebilirsiniz. Şimdiden iyi eğlenceler!

İşte Tiny Death Star oyununun tanıtım videosu:

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.