İncelemeler

Superman: Yeni Dünya (Earth One) Çizgi Roman İncelemesi

superman-earth-one-banner

Daha genç, daha gerçekçi, daha bizden.

Marvel’ın karakterlerini gençleştirerek yeniden yarattığı Ultimate evrenini biliyorsunuzdur. DC Comics de Ultimate’e rakip olacak Earth One’ı, Türkçesiyle Yeni Dünya’yı yarattı. “Kahramanlarımızı şu an yaratsaydık nasıl olurlardı?” sorusuyla yola çıkan Yeni Dünya’da Superman’in orijinine bakıyoruz.superman-earth-one-gorsel-1

YKY’nin dilimize kazandırdığı Superman: Yeni Dünya amaçladıklarını gerçekleştiren bir çizgi roman. Superman’in 21. yüzyıl halini iyi yansıtıyor. Çelik Adam’a çizilen gerçekçi profil onun daha insani olmasını sağlıyor. Anlaşılabilir, empati yapılabilir, bağ kurulabilir, yani bizden bir karakter sunuluyor.

Hikaye güzel bir yoldan yürüyor, Clark’ın insanlardan dışlanmasına ve kahraman olup olmamaya karar vermesine odaklanıyor. Clark’ın Superman kostümünü giyip savaştığı sahnelerde bile flashbacklerle anne-babasının öğütlerini, güçleriyle ne yapması gerektiğini anlattığı konuşmaları okuyoruz. Çizgi romanın en beğendiğim yanı da bu oldu. Clark’ın ailesiyle diyaloglarını yerinde ve etkileyici kullanmışlar.

Superman: Yeni Dünya iyi çizimleri ve hikayesiyle Çelik Adam’ın yeni versiyonuna güzel bir başlangıç yapıyor. O yenilmez, uzaylı adamı sağlam bir karakter haline getiriyor. Bir başyapıtla karşı karşıya değiliz, kesinlikle okuyun diyebileceğim bir hikaye yok. Ama gelecek Yeni Dünya maceraları için umut veren bir başlangıç ve bolca Man of Steel tadı var.

7.7 / 10

Yazar: Berke Kadam

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Çocuklarını Süper Kahramanlara Dönüştüren Geek Baba

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.