İncelemeler

Grafikleri Aldatıyor – Lil Gator Game İncelemesi

Grafiklerine bakınca bu oyun 10 yaşını doldurmuş birinin dahi ilgisini çekmez gibi geliyor olabilir. Fakat A Short Hike ve Lost in Play gibi oyunları sevdiyseniz Lil Gator Game sizi sevimliliğiyle yok edecek.

Lil Gator Game, Steam’de 2 bin kullanıcıdan %99 oranında olumlu yorum almayı başarmış bir oyun. Bildiğiniz gibi bu internette mümkün olan en yüksek oran aslında. Yani oyunu oynayan herkes bunu arkadaşlarına tavsiye ediyor diyebiliriz. Zaten ben de oynadım, şimdi size tavsiye etmeye geldim.

Oyunun sayfasına ve grafiklerine baktığımızda, tüm güzel yorumlara rağmen bizi çocuksu bir oyun bekliyor gibi duruyor. “Acaba çocuklara hitap etmek için mi tasarlanmış, beni açmaz mı?” gibi endişeli düşünceler geçiyor aklımızdan. Yanıtını vereyim: Çocuklara da hitap etmek için tasarlanmış olsa da sizin de hoşunuza gitme ihtimali çok yüksek. Özellikle A Short Hike benzeri keşif ve macera oyunlarını seviyorsanız… Lost in Play’in hikayesi ve atmosferini de beğendiyseniz bu iş tamam. Lil Gator Game tam size göre.

Bu oyunda öyle bozulacak pek bir sürpriz yok. O yüzden bu incelemeyi gönül rahatlığıyla okuyabilirsiniz.

Lil Gator Game Ne Hakkında?

Bu oyunda küçük bir timsahı oynuyoruz. Bu timsahçık ablası yatılı gittiği okuldan dönecek ve yine onunla oynayacak diye çok heyecanlı. Öyle heyecanlı ki en yakın arkadaşlarının hepsini parka çağırmış ve ablası için bir oyun kurmuşlar birlikte. Aslında tasarladıkları oyun tek oyunculu LARP gibi bir şey. Oyunu oynayacak olan kahraman tüm parkta gezecek ve herkese yardım edecek. Plan bu.

Kahramanın yardım edeceği park sakinleri timsahçığın yakın arkadaşları olacak. Tabii kahramanın yapacağı her yardımın belli bir zorlayıcılığı ve çekici bir ödülü olmalı. Fakat arkadaşları yaratık tasarlayıp etrafa kartondan eşyalar yapıp koymakla çok uğraşmış. Akıllarına pek de güzel görevler ve ödüller gelmiyor artık. Ayrıca onlar yalnızca görev vermek istemiyorlar ki. Bu onların da oyunu! Bir kısmı oyunu kahraman olarak oynamaya çok hevesli, bazısı ise oyundan tamamiyle kopuk, sürekli meta yapıyor

Yine de küçük timsahımız bu oyunu hayalindeki gibi, ablasıyla oynamak konusunda çok kararlı. Bunun muhteşem bir oyun olmasına ihtiyacı var. Çünkü bu, ablası ile eskisi gibi oynayarak vakit geçirmek için tek şansı olabilir. Onu etkilemek ve başardığı işleri göstererek büyülemek istiyor. Bunun için çabalarken de aslında bizleri büyülüyor.

Her Yer Karton, Her Yer Görev!

Lil Gator Game bize kartondan eşyalarla dolu bir dünya gösteriyor. Bunları o kadar güzel yapmışlar ki yaratık kartonlarını dahi parçalamaya gönlümüz el vermiyor. Fakat parçalayınca da onca emek boşa gitmiyor. Çünkü bu oyun parkının geçerli para birimi karton parçaları.

Biz kâh kendimizi oyunu kaptırmaya çalışır, kâh görev peşinde koşar, kâh ablamızın ne modda olduğuna kafayı takarken arkadaşlarımız da kendi eğlencelerinin peşinde koşuyor. Bazıları kavga etmiş, onları barıştırmak gerek. Bazıları ise farklı bir oyun kurmuşlar, büyük oyunu görmüyorlar. Üstelik artık oyun o kadar ünlü olmuş ki bizim timsahçığın tanımadığı birçok çocuk da parkta oyunu oynuyor.

Biz de hepsiyle arkadaş olup hepsinin parktan mutlu ayrılmasına çalışıyoruz. Çünkü ablamız bunu yapabilsek bizimle gurur duyardı, bunu biliyoruz.

Animasyonlar, Kostümler ve Konuşmalar Kahkaha Attırıyor

Oyunda kartonlar bizi büyülüyor, ana hikaye de bizi duygulandırıyor. Fakat Lil Gator Game asıl animasyonları ile ön plana çıkıyor diyebilirim. Sadece karakterin nasıl hareket ettiğine bayıldığım için onu dakikalarca ileri geri yürüttüğüm çok oldu. Üstelik karakterimizin hareketleri, yapabildikleri ve kabiliyetleri üstündeki eşyalar ile çok değişiyor. Bu yüzden size tavsiyem oyunu elinize geçirdiğiniz her eşya ve kostümü deneyerek oynamanız.

Kostümler yalnızca kozmetik değiller. Hepsinin karakterimize sağladığı çeşitli avantaj ve dezavantajlar var. Ortak noktaları ise tamamının çok sevimli olması. Fakat örnek verecek olursam uzay silahımızdan örnek vereyim. Normalde bulduğumuz dalı kılıç olarak kullanarak oyunumuzu oynuyoruz. Fakat uzay silahına sahip olduğumuz anda oyun nişancı kamerasına geçiyor. Karakterimiz sağa sola yalpalarken dal ile (ya da üstüne çarptı diye) yok ettiği karton yaratıklardan sonra nişancı kamerasıyla pistole geçince bu yaratık öldürme işini daha ciddiye almaya başlıyoruz.

Veya uçan balonlara sahip olursak… evet… iplerine tutunup uçuyoruz!

Diyaloglar da çok hoş yazılmış. Önceden çiğnenmiş ve önceden tükürülmüş sakızlar satan bir tüccarla oyunu bozmadan sohbet etmek kolay olmuyor. Neyse ki biz ekran başında gülüyor olsak da timsahçık ciddiyetini hiç bozmadan oyunu oynamaya devam edebiliyor. Demiştim size, çocuklar ödül bulmakta zorlanıyor.

Oyun Zaten Kısacık, Daha Anlatmayayım. Siz Oynayın.

Lil Gator Game tekrar oynadığımızda bize yeni bir içerik sunan bir oyun değil. Her şeyiyle bitirmesi de taş çatlasa 8 saat alıyor. O yüzden oyunu daha fazla anlatmayalım. Sizin ilginizi çektiyse bir göz atmanızı tavsiye ederim. Zaten fantastik kurgulardan hoşlanıyorsanız oyun direkt ilginizi çeken bir alandan geliyor. Üstüne de sevimli karakterler ve olaylar ekliyor. E, A Short Hike’ı da sevdiyseniz Lil Gator Game’e zaten bayılacaksınız.

Steam sayfasını buradan inceleyebilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.