İncelemeler

The Flash – Bölüm 5 İncelemesi

flash-banner

5. bölüm adını bir süper kötüden, Plastique’den alıyordu. Plastique, Captain Atom’la yakın ilişkisi olan, Suicide Squad’da bulunmuş oldukça önemli bir karakter. (Bölümün sonunda başına gelenlerin onu tekrar görmemizi engellemeyeceğini düşünüyorum o yüzden) Aslen Captain Atom’un düşmanı Plastique, tıpkı General Eiling gibi. Bu kadar çok Captain Atom referansı ilerleyen zamanda Captain Atom’u görebileceğimize işaret ediyor mu bilmiyorum ama onu çok seven biri olarak durumdan memnunum şu an. (Aynı şekilde Arrow’da Batman düşmanlarını görmemiz de güzel bence)

Önceki bölümlerde düşmanlarını geliştirmekte pek başarılı olamayan The Flash, Plastique’i oldukça iyi tanıttı. Bu bölümde düşman olarak görünmese de Plastique hakkında daha fazla bilgi edinmek, onu daha yakından tanımak iyi oldu. Önceden de belirttiğim gibi, The Flash’ın karakterlerini ve aralarındaki ilişkileri işleyişini beğeniyorum. Caitlin-Cisco-Barry üçlüsü eğlendiriyor, Dr. Wells ilginç, (bir de insanların konuşmalarına arkadan gelerek katılmayı bıraksa çok iyi olacak) Barry-Joe ise muazzam. İlişkileri güzelce geliştirilen bu karakterlere daha sağlam düşmanlar da katılırsa mükemmel bir iş ortaya çıkacak.

İlginizi Çekebilir  Stranger Things 3'ten Karakter Posterleri ve Yeni Video Yayınlandı

flash

Joe West bu bölümde favori karakterim olduğunu kesinleştirdi. Jesse Martin’in yansıttığı baba figürü harika, manevi oğlu Barry ile ilişkileri daha da harika. Bu ikili bölümün en iyi yanıydı. En kötü yanı ise Barry-Iris ilişkisiydi. Barry’nin veya Flash’ın Iris’le diyalogları daha güzel kurgulanabilirdi bence. Her ikisinin de ikna yöntemleri saçmaydı, Iris’e bulaştığı işin tehlikeli olduğundan bahsedecekken aynı anlamsız şeyleri tekrarladılar. Yine de çatıdaki buluşma sahnesi ve Flash sesi harikaydı. Hangi çizgi roman okuru çatı buluşmalarını sevmez ki?

The Flash çok güzel ilerliyor. Arrow’dan aldıkları fazla ama dizi kendi tonunu tutturmuş durumda. Şimdi de düşmanları geliştirmeye çalışıyor gibi. Ve evet, son sahnede gördüğümüz Gorilla Grodd’du!

Yazan: Berke Kadam

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.