Haberler

YıldızCon 2017’nin Ardından…

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde düzenlenen Star Wars temalı YıldızCon 2017 sona erdi. Etkinlikte neler gördük, neler yaşadık, gelemeyenler için kısaca anlattık!

Cumartesi sabahı köprüler açık

Güzel bir cumartesi sabahı Melis Taze ile yollara düştük. Basın sponsoru olup haberini duyurmamıza rağmen, Alışkanlık bu ya, etkinliğin yapıldığı yeri Yıldız Teknik Üniversitesinin Yıldız kampüsünde değil de Davut paşa kampüsünde yapıldığını sanmam ile kısa süreli bir İstanbul turu yapmış olduk. Neyse ki geç kalmamıştık. Takım elbiselerimiz olan Jedi / sith cübbelerimizi giydik kılıçlarımızı ellerimizde mekana girdik.

Buralar komple Star Wars

Etkinlik alanı olarak seçilen kampüsün yemekhanesi oldukça genişti. Girişte bir Death Star vardı. Ellerinde rengarenk ışın kılıçları olan bir sürü Jedi/Sith etrafta koşturuyordu. 501. Lejyon ve Force Academy de mekandaydı. Star Wars harici kostümlü arkadaşlar da vardı tabii ama bir elimin parmaklarını geçmedi (asi konseptli olarak iki tane Half life 2 karakteri vardı o ilginç geldi baya, he birde Payday cosplayi görmedik çok mutluyum gına gelmişti artık). Etkinlikte Cosplay yarışması yapılmadı ki zaten FRP etkinliği olan bu tip etkinliklerde yarışma pek olmaz.

FRP demişken tam 14 masa sırf FRP’cilere ayrılmıştı. DM lere YıldızCon bardağı hediye edildi. Pegasus Oyuncak da etkinlikteydi ve diğer masalarda kutu oyunları oynandı ve Magic the Gathering turnuvası yapıldı. TÜSOT ile Warhammer ve olay Star Wars olunca tabiki X-Wing Miniature oynandı, Death Star patlatıldı.

Etkinlik Star Wars üzerince olunca, LARP da Star Wars temalı oldu (ayrı bir alanda oynatıldı hiç rahatsız etmedim). Her etkinliğin vazgeçilmesi Tresure Hunt da Star Wars temalı oldu ekibi zaten. YıldızCon ekibini tanıyoruz her türlü ihtiyacımıza geri dönüş yaptılar.

Siz ne yaptınız?

2 gün süren etkinlik boyunca hem görmediğimiz arkadaşlarımızı gördük hem de ikinci günü Legolarla oynadık. Çağrı Zengin sağ olsun getirdiği Legolarla 30 yaş ortalamasındaki bir gurup insanın yaratıcılıkların dan hiçbir şey kaybetmediklerini bize hatırlattı. İlk defa Xbox One üzerinden Star Wars: Battlefront oyandım. Özay Şen ile beraber mücadele ettik ve 15 dalga boyunca gelen Stormtrooper saldırılarını bertaraf ettik. Bize de bu yakışır zaten.

Bayrak astıran gururumuz!

Bir süre önce Steam’de Greenlight’a da çıkmış ve çok kısa bir sürede yeşil ışık almış yerli oyunumuz Tartarus‘u oynama fırsatına eriştim. Oyunun ilk bulmacası olan bilgisayardaki DOS komutlarını unuttuğumu hatırlatan güzel bir oyun olmuş. Şaka bir yana ilk bulmaca böyle hiç beklemediğim bir şekilde yaratıcı olunca, oyun tam sürüm olarak piyasaya çıkınca bize daha neler gösterecek çok merak ediyorum. Grafiklerinin ya da seslerinin ne kadar kaliteli olduğundan bahsetmeme gerek yok zaten. Tüm ekibi tebrik ediyorum. Çiçek gibi oyun olacak eminim.

Biz güldük, hancı güldü…

Sadece İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi değil aynı zamanda Bilgi Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi BKFK, Yeditepe Ünivesitesi BKK, Koç Ünivesitesi FRP ve Boğzaiçi Oyun’dan da gelen arkadaşlar oldu. Biz eğlendik, katılanlar eğlendi YıldızCon ekibi de eğlendi ve hep beraber gelecek etkinliği beklemeye başladık. (hayır mekan eğlendi sonra hep beraber mekana daldık esprisi yapmayacağım.)

Seneye görüşmek üzere!

Fotoğraflar: Beste Dülger

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Büyüklere Radyo Günleri - A Night With A Vampire

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.