Haberler

Yeni Underdark Macerası: Rise of the Underdark

rise-of-the-underdark-banner

Geçtiğimiz günler de Wizards of the Coast, Dungeons and Dragons masaüstü FRP oyunu için yeni bir Underdark macera dizisinin haberini duyurdu!

Rise of the Underdark isimli bu macera serisi oyunculara Karanlıkaltı’nın tehlikeli dehlizlerini keşfetme fırsatı tanıyor. Şeytani drow ırkını daha iyi tanıyabilir ve zifiri karanlık dehlizlerde korkunç yaratıklar avlayarak harika maceralar yaşayabilirsiniz.

Maceranın ana konusu işe şöyle:

rise-of-the-underdark-drowArcane Büyünün hanımı Tanrıça Mystra ölmüş ve Spellplague (büyü-vebası) denen korkunç olay Faerun’un hem Karanlıkaltı’nı hem de yüzeyini mahvetmiştir. Örümceklerin ve Drowların İblis Kraliçesi Lolth ise zayıflamış olan yüzey topraklarını ele geçirmek için korkunç bir istila hazırlığı yapmaktadır. Ve bizlerde Lolth’un şeytani planlarına engel olmak üzere yardıma çağırılıyoruz!

Aslında bu haber yeni duyurulsa da yabancı olduğumuz bir haber değil. Zira sizlerle daha önce paylaştığımız D&D online bilgisayar oyununun yeni eklenti paketi Menace of the Underdark zaten bize Lolth’un yüzey dünyasını büyük insan krallığı Cormyr ile başlayarak istila edeceği bir senaryoyla gelmişti. Bu eklenti paketinde de aynı Rise of the Underdark gibi Lolth’un planlarına engel olmaya çalışacağız.

Ancak bu macera dizisiyle ilgili kural kitapları bir anda yayınlanmayacak maalesef. 2013 yılına kadar biz oyuncuları meşgul etmek için bu oyunu çıkarttığını belirten yapımcılar; oyunla ilgili materyallerin ve eklentilerin 2013 yılına kadar farklı aylarda çıkacağını belirttiler. Tam liste şu şekilde;

1- D&D Encounters: 16 Mayıs’ta çıkacak olan bu oyunla Web of the Spider Queen sezonu başlayacak. Lolthun yükselişini anlatan bu oyunla oyuncular ilk kez karakterleriyle maceraya dahil olacaklar.
2- D&D Lair Assault: 1 Haziran’da çıkacak bu macerayla oyuncular Encounters ile yeterince tecrübe kazanınca, bu yeni oyunla Örümcek Katili turnuvalarına katılıp altın ve büyülü nesneler kazanacak.
3- Campaing Setting and Fortune Cards: 21 Ağustos’ta ise artık ilk iki oyunla iyice ortama uyum sağlayan karakterler için tamamen yeni bir Underdark Oyun Sistemi çıkacak ve karakterler en büyük Drow şehirlerini keşfedebilecekler.

rise-of-the-underdark-transparent

Aynı zamanda bu yıl pek çok Underdark temalı okuma kitaplarında çıkış yılı olacak.

1- Örümcek Kraliçenin Savaşı serisinin altı kitabınının ilk üçünü birleştirip Volume 1; son üçünü birleştirip Volume 2 yaparak iki kitapta toplayacaklar.
2- Dört adet e-book yayınlayacaklardır. Bu kitaplarıda internet üzerinden satın almanız gerekecektir. Bu kitaplar,

a- Spinner of Lies: Sword of the Gods (5 Haziran); Bruce Cordell
b- Prince of Ravens (3 Temmuz); Richard Backer
c- Skein of Shadows (3 Temmuz); Marsheila Rockwell
d- Spider and Stone (Aralık Ayında); Jaleigh Johnson

Ayrıca tekrar hatırlatmakta fayda var. Dungeons and Dragons Online; Menace of the Underdark eklenti paketi bu Haziran ayında çıkıyor ve oyunculara Eberron dünyasından Forgotten Realms topraklarına giderek hem Underdark’ı hem de Faerun üzerindeki en büyük insan krallıklarından Cormyr’i keşfetme fırsatı tanıyacak.

İşte bu da videosu:

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.