Haberler

Yeni Marvel Filmleri Yolda!

marvel-characters-banner

Açıkçası uzun yıllardır Marvel geeki olmama rağmen ben bile hızlarına alışamadım. Daha Avengers filminin güzel sahneleri hâlâ dillerde dolaşırken beş yeni Marvel filminin yolda olduğu haberi epey şaşırttı.

İşte yeni çıkacak olan Marvel filmleri!

ant-man-film

İlk olaran Ant-Man (Karınca-Adam) filminden bahsetmek gerekir. Çünkü Avengers filminin yapılacağı haberleri ilk çıktığında heyecanla acaba Ant-Man’i nasıl yapacaklar diye düşünmüştüm. Sonuç? Yapmadılar ya da onun ayrı filmini yapıp Avengers 2 filmine entegre etmeye karar verdikleri için kendisini göremedik. Eh işte karşınızda Ant-Man!

ant-man-characterAnt-Man ya da gerçek adıyla Hank Pym aslında Marvel Avengers çizgi roman serisinde Avengers’ı kuran 5 ana üyeden birisiydi. Bu yüzden The Avengers filminde onu göremeyince pek çok okur hayal kırıklığına uğramıştı.

Her süper kahraman ekibinin bir dahisi vardır. Her konuda bilgili ve o ekibe teknolojik silah desteği sağlayan bir kişi. İşte o kişi Dr. Hank Pym’den başkası değildir. Ama kıyıda köşede oturup kahramanların eve dönmesini bekleyen biri de değildir. Özel bir gücü olmadığı için kendi keşfettiği “Pym partikülleri” isimli küçük parçacıkları kullanarak vücudunu bir karıncanın boyutuna indirgeyebiliyor (Ant-Man) ya da 10 katlı bir binanın boyutuna çıkarabiliyor (Goliath). Filmin adından anlaşılacağı üzere kendisini -büyük bir ihtimal- sadece küçülebilecek. Boyutunu küçülttüğünde başta karıncalar olmak üzere her türlü böcekle telepatik iletişim kurmasını sağlayan bir kask takmakta. Şu an da başrolde kimin oynayacağı belli değil ancak filmdeki bir süper kötünün kimliği belli oldu. Whirlwind (genellikle para veren kötülerin altında çalışan hortum çıkarmasına yarayan bir kostüm giyen cani). Filmin çıkış tarihi kesin olmamakla birlikte 2014 yılında çıkacağı biliniyor.

guardians-of-the-galaxy-film

İkinci filmimiz Guardians of the Galaxy. Bu film hayal ettiğinizin aksine bildiğiniz kahramanları barındırmıyor. Marvel evrenindeki başka bir gerçeklikteki (Earth-691, bizim dünyamızın aynısı ancak farklı olaylar yaşanıyor) 31.yüzyıldan gelen bir grup kahramanı anlatıyor. Grubun adından da anlaşılacağı üzere kendileri sadece kendi evrenlerini (gerçekliklerini) değil tüm gerçeklikleri korumak üzere bir araya gelmişler. Bu film de 1 Ağustos 2014 tarihinde vizyona girecek. Daha önce yazdığımız film haberine buradan ulaşabilirsiniz.

captain-america-the-winter-soldier-film

Üçüncü filmimiz tanıdık bir sima. Captain America – The Winter Soldier. İlk filmde hatırlarsanız Captain America en yakın dostu Bucky’i bir tren kazasında uçurumdan düşerken görüyordu. 

Bucky çizgi roman hikayesinde Captain America’nın yardımcısıdır aslında. Her yere onunla gider onunla savaşır. Özel bir gücü olmasa da iyi nişancılığıyla Captain America’yı pek çok beladan kurtarmıştır. Aynı filmdeki hikaye gibi Bucky öldü sanılırken aslında Rus askerleri tarafından bulunur tedavi edilir ve beyni yıkanır. Bir kolu kangren olduğu için kökünden keserler ve yerine biyonik bir kol takarlar. (Bu kol tonlarca ağırlığı bile kaldırabilen, gerektiğinde bir silaha dönüşebilen bir koldur). Filmde de Bucky,  The Winter Soldier takma adıyla geri dönecek ve Captain America’nın başına bela olacak gibi gözüküyor. Film tarihi 4 Nisan 2014 olarak belirlenmiş.

thor-the-dark-world-film

Dördüncü filmimiz Thor, The Dark World. Thor filmiyle ilgili ayrıntılı olarak bir bilgi olmamasıyla beraber filmde Loki’nin tekrar boy göstereceğini biliyoruz zira oyuncu listesinde Loki tekrar göze çarpıyor. 8 Kasım 2013 tarihinde vizyona girecek.

iron-man-3-film

Ve son filmimiz. Belki de en çok beklenen. Iron Man 3 !

iron-man-characterFilmin içeriğiyle ilgili bilgi olmasa da sıkı bir araştırma sonucu bazı şeyler öğrenmek mümkün oldu.

Bazılarınız Iron Man’in 1990 yıllarda yapılan çizgi filmlerinden tanır. O çizgi filmlerde Iron Man’in en büyük düşmanı Mandarin adındaki bir Çin Lordu idi. Bu filmde de oyuncu listesinde Mandarin rolünün olduğunu görüyoruz. Kendisi büyülü olduğu sanılan ama aslında teknolojiyle yapılan 10 adet yüzük takmaktadır. Ama kendisi aynı zamanda mistik sanatlarla da ilgilenmektedir. Bu yüzükleri toprak altında kalmış bir uzay gemisinden bulmuştur. Bu uzay gemisi de zeki ve son derece teknolojik bir dünyadan (Makluan) gelen ejderhalara aittir. Yıllarca hem yüzükleri hem de gemiden elde ettiği teknolojiyi birleştirerek uzay gemisinin bulunduğu vadiyi ve civar kasabaları ele geçirmiş ve kendine küçük bir imparatorluk kurmuştur.( yüzükleri kullandıkça ten rengi yeşile dönmüştür). Film de var olacağı kesinleşmiş bir tanıdık yüzde Tony Stark’ın en yakın arkadaşı James Rhodes nam-ı diğer War Machine. Kendisi Tony’nin ona verdiği zırhı hala kullanmakta. Aynı zaman da Iron Man’in bir diğer düşmanı ve aynı zamanda bir robot dahisi olan Jack Taggert’ta filmde bulunmakta.

Film 3 Mayıs 2013 tarihinde izleyicilerle buluşacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Fallout Oyunu Orta Doğu'da Geçseydi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.