Haberler

Yeni Harry Potter, Ron Weasley ve Hermione Granger ile Tanışın

harry-potter-cursed-child-banner

Harry Potter hikayesinin, serinin sekizinci macerası olacak olan “Harry Potter and the Cursed Child” ile devam edeceğini biliyorduk.

Bir süredir bu hikaye için oyuncu arayışları devam ediyordu ve sonunda ana karakterler bulundu!

2016 yılının yaz döneminde sahnelenecek olan Harry Potter and the Cursed Child tiyatro oyunu için Harry Potter, Ron Weasley ve Hermione Granger karakterleri tanıtıldı. Karakterleri canlandıracak oyuncular ise Jamie Parker, Paul Thornley ve Noma Dumezweni.

harry-potter-ron-hermione

Bu üç oyuncu da daha önce büyük yapımlarda rol almış oyuncular. Harry Potter’ı canlandıracak olan Jamie Parker (fotoğrafta en sağdaki), daha önce The History Boys isimli tiyatro ve filmde oynadı. Ron Weasley’i canlandıracak olan Paul Thornley (fotoğrafta en soldaki), 2012 yılında Les Misérables (Sefiller) ve 2015 yılında Minions filmlerinde yer aldı. Hermione’yi canlandıracak olan Noma Dumezweni (fotoğrafta ortadaki) ise A Raisin in the Sun’daki rolüyle Laurence Olivier Ödülü almış bir oyuncu.

Noma Dumezweni’nin Hermione rolü için seçilmiş olması sizi biraz şaşırtmış olabilir. Oyunun yapımcısı Alanna Bennett, “J.K. Rowling, Hermione’nin beyaz biri olduğunu hiçbir zaman söylemedi,” diye belirtiyor.

Güncelleme (22.12.2015 – 07:31) : J.K. Rowling, Twitter’dan siyahi Hermione için şu yorumu yaptı: (Kahverengi gözleri, kıvırcık saçları var ve çok zeki. Beyaz tenden hiç bahsedilmedi. Rowling de Hermione’yi seviyor)

J.K. Rowling ve Jack Thorne tarafından yazılacak Harry Potter and the Cursed Child, John Tiffany tarafından yönetilecek.

Harry Potter and the Cursed Child’ın konusu ise şöyle;

“Harry Potter olmak her zaman zordu ve şimdi Büyü Bakanlığı’nda yoğun çalışan, eş ve üç okul çağındaki çocuğun babasıyken eskisinden kolay değil. Harry ait olduğu yerde kalmayı reddeden geçmişiyle boğuşurken, en geç oğlu Albus hiç istemediği aile mirasının ağırlığıyla mücadele etmeli. Geçmiş ve şimdiki zamanın uğursuzluğuyla, baba ve oğul bazen karanlığın beklenmedik yerden geldiği gerçeğini öğrenecek.”

İlginizi Çekebilir  Neil Gaiman, Tom Hiddleston'u Sandman Olarak Görmek İstiyor!

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu