Haberler

Harry Potter and the Cursed Child, Serinin Sekizinci Bölümü Olacak

harry-potter-cursed-child-banner

Yeni yayınlanan görsel ile “Harry Potter and the Cursed Child” tiyatro oyununun, hikayenin sekizinci kısmı olduğu resmen belirtildi.

Yazar J.K. Rowling tarafından Pottermore sitesine gönderilen haber oyunun senaryo özetini içeriyor:

“Harry Potter olmak her zaman zordu ve şimdi Büyü Bakanlığı’nda yoğun çalışan, eş ve üç okul çağındaki çocuğun babasıyken eskisinden kolay değil. Harry ait olduğu yerde kalmayı reddeden geçmişiyle boğuşurken, en geç oğlu Albus hiç istemediği aile mirasının ağırlığıyla mücadele etmeli. Geçmiş ve şimdiki zamanın uğursuzluğuyla, baba ve oğul bazen karanlığın beklenmedik yerden geldiği gerçeğini öğrenecek.”

harry-potter-cursed-child-poster

Cursed Child, Haziran da duyurulmuştu. Oyunun senaristliğini J.K. Rowling ve Jack Thorne, yönetmenliğini ise John Tiffany yapıyor. Müziklerden sorumlu isim ise Imogen Heap. Oyunun iki bölümden oluşacağını daha önceki haberimizde belirtmiştik.

Rowling oyunla ilgili şunları yazdı; “Hikayenin var olmasını, doğru bir grup insanın, Harry Potter sahnede nasıl sergilenir hakkındaki parlak fikirlerle bir araya gelmesine borçluyuz. Eminim ki izleyiciler Harry Potter and the Cursed Child’ı gördükleri zaman, hikayeyi anlatmak için niye bu yolu seçtiğimizi anlayacaklar.”

Harry Potter and the Cursed Child’ın ilk gösterimi 2016’nın yazında Londra West End’de Palace Theatre’da olacak.

İlginizi Çekebilir  Fantastik Canavarlar 2 Filminin Detayları Ortaya Çıktı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu