Haberler

Yeni Fantastik Film Şirketi Kuruluyor!

hostile-work-entertainment

Wizard of the Coast’un eski CEO’su ve dünyadaki en büyük oyun buluşması Gen-Con’un sahibi Peter D. Adkison yeni bir şirket kuruyor!

Yeni şirketin adı Hostile Work Environment gene bir Rol Yapma Oyunları şirketi olsa da şirketin ana teması oyun üzerine kurulmamış. Sinema filmleri yapmak üzere kurulan şirketin ilk filminin adı belli olmuş bile. The First Paladin.

The First Paladin filmi Dungeons & Dragons oyun sistemiyle yaratılmış Chaldea adındaki dünyadaki bir hikayeyi konu almakta.

peter-adkinsonAdkison’un yeni şirketinin en büyük amacı ise şu ana kadar masaüstlerinde oynadığımız oyunların filmler aracılığıyla gerçek hayata taşınması. Şirketin kurulmasıyla ilgili basın açıklaması ise şöyle;

“Farklı medya araçlarını kullanarak Hostile Work Environment rol yapma oyunlarına ‘yaşam’ getirecek. Bunu kitaplar halinde değil; filmlerle, söyleşilerle ve oyunları online olarak çizip dünyaya sunarak gerçekleştiricek.”

Bu açıklamadan sonra tahminlere göre şirket sadece oyunları çizmekle kalmayacak aynı zamanda çizgi romanlarını hatta animasyon filmlerini yapacak. (Bunlar sadece tahmin)

Şirketin ilk çalışanı Kim Voynar. Kendisi The First Paladin’in yapımından sorumlu olacak. Kendisi daha önceden Joe Shapiro’nun White Knights’ında ve Bunker isimli başka bir projede kendi şirketi Catawampus Production aracılığıyla çalışmıştır.

Adkinson’un başka bir açıklaması ise şöyle;

“Hostile Work Environment ile ilgili daha fazla heyecanlı olamazdım. Rol yapma oyunları benim tutkum ve yeni şirketim aracılığıyla insanlara rol yapma oyunlarını uzun sürece unutamayacakları yeni yollar yaratıyorum.”

Bilindiği üzere çizgi romanlar Hollywood film yapımcıları için çok zengin birer kaynak. Geçmişte pek çok RPG ve çizgi roman tabanlı filmler yapılsa da Adkinson’un yeni şirketi RPG film pazarına heyecan getirecek gibi gözüküyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Yeniden Dönme İhtimali Olan Klasik Dungeons and Dragons Evrenleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.