Haberler

Yeni Dungeons and Dragons Kutu Oyunu “Tyrants of the Underdark” Geliyor!

Tyrants-of-the-underdark-banner

Dungeons & Dragons’ın Origins Ödülü başta olmak üzere başka pek çok ödül kazanmış olan kutu oyunu Lords of Waterdeep’in başarısını hepiniz duymuşsunuzdur. Herhalde oynamayanınız kalmamıştır diye düşünüyoruz. Yoksa daha oynamadınız mı?

Eh, oyunu tasarlayan müthiş ikili Peter Lee ve Rodney Thompson’nın uzun zamandır şirket tarafından köşeye sıkıştırılıp “daha iyisini yapın!” diye zorlandıklarını zaten biliyorduk. Bu ikili bu baskılara daha fazla dayanamayıp bizlere müthiş –ki bence şu ana kadar çıkanların en iyisi olmaya aday- bir kutu oyunuyla karşımızdalar. İşte Gale Force Nine firmasının Dungeons & Dragons için tasarladığı Tyrants of the Underdark (Karanlıkaltı Tiranları) kutu oyunu!

Bu oyunda iyiyle kötünün savaşı yok. Kötüyle kötünün savaşı var! Oyunda tüm oyuncular bir Drow evi seçiyorlar ve diğer oyuncuların evlerine karşı Karanlıkaltı’nın çeşitli bölgelerini ele geçirerek oyunu kazanmaya çalışıyorlar. Tabii bu o kadar kolay değil. Drowlarla ilgili bildiğimiz bir şey varsa o da “ihanet” kelimesinin günlük bir yaşam biçimi olmasıdır. Evet, bu oyunda diğer oyuncuların evleriyle “geçici” ittifaklar kurup diğer evleri alaşağı edebiliyorsunuz. Bunun için çok iyi ve zekice tasarlanmış bir kart sistemi ve oyun tahtası kontrol mekanikleri mevcut.

Tyrants-of-the-underdark-gorsel

Her oyuncu elindeki imkanlar doğrultusunda Ev’i adına savaşacak canavarlar, iblisler ve alt düzlemlerdeki Tanrılara ve İblis Lord’lara tapan tarikat üyelerini satın alıp ordu kurmalı. İçinde Menzoberranzan ve Blingdenstone gibi tanıdık bölgelerinde olduğu alanları ele geçirmeye çalışacak. Tabii altının gücü dışında politik güçte önemli. Düşman birliklerinin komutanlarını hatta düşman Evi’nin soylularına suikast düzenleyebilir, garnizonlarına gizlice sızabilir ve zekanızı ve paranızı kullanarak casuslar tutabilirsiniz.

Oyunumuz 2-4 kişilik oyuncu sayısına izin vermekte olup bitirmesi yaklaşık 1-2 saat arası sürmektedir. Şu an etiket fiyatı $69.99 olup piyasaya 2016 baharında sürülmesi bekleniyor.

Dungeons & Dragons Marka Müdürü Nathan StewartBazen kötü adam olmak eğlenceli olabiliyor ve Tyrants of the Underdark  sizleri sırtınızdan gerçek anlamda bıçaklanmadan drow politikalarının ve entrikalarının içine sokuyor. Gale Force Nine’ın böyle bir oyunu hayranlarımız için tasarlamasından dolayı oldukça heyecanlı ve mutluyuz” diyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Torment: Tides of Numenera'nın Koleksiyon Sürümü ve Çıkış Tarihi Duyuruldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.