Haberler

Yeni Dungeons and Dragons Kitabı Duyuruldu – Candlekeep Mysteries

Aylardır süregelen “D&D üç eski evrenini tekrar gün yüzüne çıkaracak.” açıklamaları sonucu bizi beklentiye sokan Wizard of the Coast, bu yıl mart ayında çıkaracağı ilk kitabını duyurdu: Candlekeep Mysteries.

Yaptığımız haberlerle de aylardır bu konuyla ilgili güncellemeler paylaşıyorduk. Ancak oyuncular olarak Ejderha Mızrağı, Dark Sun ya da Planescape gibi eski bir D&D evreniyle ilgili kitap beklerken, yine Unutulmuş Diyarlar’la ilgili bir macera antolojisi yayınlandı. Hüsranımızı bir kenara bırakıp kitabı inceleyecek olursak…

Candlekeep Mysteries Nedir?

Unutulmuş Diyarlar’ın en büyük -ve en korunaklı- kütüphanesi olan Candlekeep’e gidip bizleri 17 farklı maceraya sürükleyecek kitapları bulacak ve yola koyulacağız. Maceralar 1 ila 16. seviyede oyuncular için oynanabilir olacak. Maceraların kimisi 1. seviyeden başlarken kimisi daha yüksek seviyelerden başlayacak. Bu maceraların bazılarını diğer Dungeons and Dragons evrenlerinde de kullanabilecek ve mevcut maceralarımıza da bağlayabilecek olmamız beklentilerimize en yakın haber oldu diyebiliriz.

Kitabın içinde Candlekeep’in her katını, içindeki NPC’leri, yerleşiklerini ve yaratıklarını gösteren, sökülebilir poster haritası da mevcut olacak. Ayrıca her D&D macera/destek kitabının olmazsa olmazı yeni canavarlar, eşyalar ve NPC’ler de bu kitapta olacak.

Kitabın çıkış tarihi 16 Mart 2021 olarak duyuruldu. İsterseniz buradan ön sipariş verebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  KaraKarga Dergi, 1 Nisan'da Çıkıyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu