Haberler

Yeni Bir Vampire: the Masquerade Oyunu Mu Geliyor?

Bilgisayar oyunları sektöründe kendi yerini sağlamlaştıran firmalardan biri olan Paradox Interactive ya takipçilerine küçük bir şaka yapma peşinde ya da farklı sektörlere yelken açmış durumda zira Tender adında bir arkadaş sitesi yayınlamasının başka bir açıklaması olamaz… mı acaba?

İlk bakışta normal bir partner bulma sitesiymiş gibi görünen Tender’da işler, kan grubunuzun sorulması ile değişik bir hal alıyor ve çok geçmeden kendinize sıradan bir partner değil, daha ziyade gecenin varlıklarından bir eş bulacağınız belli oluyor. Tesadüfe bakın ki bu küçük, muzip uygulamayı paylaşan Paradox Interactive, World of Darkness markasının ve dahilindeki tüm alt başlıkların da telif haklarını elinde bulunduruyor. World of Darkness ürünleri üzerinde çalışan White Wolf, Paradox Interactive’in bünyesinde bir alt kuruluş olarak işliyor.

Bu da akıllarda şu soruyu doğuruyor: Paradox Interactive, yeni bir Vampire: the Masquerade oyununun ipuçlarını mı veriyor?

İlgili Makaleler

Sitenin içeriğine göz attığınızda, ortada gizemli işler döndüğünü anlamanız kısa sürüyor. Tender size bir profil oluşturduktan sonra başka profillere göz atma şansınız da oluyor fakat bir partner bulma sitesi neden araştırma yeteneklerinizi ölçmek ya da kullanıcıları ile Robert Plutchik’in duygular teorisi hakkında konuşmak ister ki?

Sitede tamamlayabileceğiniz görevler olmasının yanı sıra ayrıca zaman içerisinde bu görevlerin yenilerinin de ekleneceği belirtiliyor. Bu küçük görevler ve içerikleri, Paradox Interactive ve World of Darkness ilişkisini birbirine bağlayınca ortaya yeni bir Vampire: the Masquerade oyununun çıkıp çıkmayacağı sorusunu çıkarmış durumda. 

Sitenin ortaya çıkışı ve hayranların ilgisini çekişi ise bir hayli ilginç: @KnoxJ2019 adlı bir Twitter kullanıcısının paylaştığı ipuçları, takip edenleri en sonunda Tender’a götürmüş durumda. Twitter hesabını hala ziyaret edip paylaşımlarında göz gezdirmeniz mümkün.

Sitede karşınıza çıkacak tüyler ürperten küçük videoların arkasında ise korkutucu ARGların zirvesi, The Black Watchmen oyununun da tasarımcısı olan Alice & Smith. Oynamış olanların da gayet iyi bileceği üzere The Black Watchmen, tema olarak World of Darkness içerisinde kendine kolaylıkla yer edinebilecek bir yapım. Böyle bir oyunu ortaya koyan yapımcılar ile Paradox’un bir araya gelmiş olması da Vampire severlere, yeni bir Vampire: the Masquerade oyununun yolda olabileceğini düşündüren etkenlerden. Hatta Vampire: the Masquerade Bloodlines’a bir devam oyununun gelebileceğini iddia edenler bile var.

Tüm teoriler bir yana, henüz Paradox Interactive’den resmi bir açıklama gelmiş değil. Tabii Focus Home Interactive ile birlikte üzerinde çalıştıkları Werewolf: the Apocalypse oyunu derin sessizliğini korurken böyle bir ipucu paylaşmış olmaları da bir hayli ilginç. Muhtemelen uygulamanın ilerleyen günlerde paylaşacağı görevleri tamamladıkça işin aslının ne olduğunu öğreneceğiz. Tabii ki oyunun, Vampire: the Masquerade ile tamamen alakasız bir yapım olma ihtimali de var. Şuan için tek seçeneğimiz bekleyip görmek. Siz de bu heyecanlı bekleyiş sırasında birbirinden karanlık taliplerinizle tanışmak isterseniz, https://app.tenderbeta.com/ linkini ziyaret edebilirsiniz. 

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Vampire Nedir?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.