Haberler

Yabani Dergi’nin 5. Sayısı Raflardaki Yerini Aldı

yabani-ekim-banner

Yabani Dergi’nin Ekim sayısı, birçok yazar ve çizerle birlikte, çizgi roman tutkunlarını ve hikaye anlatıcılarını raflardaki yerinde bekliyor. Bu ay Yabani Dergi yine dopdolu!
5. sayısı ile kaldığı yerden macerasına devam eden Yabani Dergi, bilimkurgu, korku ve fantazya türündeki birbirinden değişik hikayeleriyle yeniden karşımızda.

Bu ay en çok dikkat çeken başlık ise Yıldıray Çınar’ın çizdiği Hakan Tacal’ın yazdığı Karabasan macerası olmalı. Galip Dursun ve Bora Örçal, Vasiyet adını verdikleri çizgi romanlarıyla Mehmet Kuzgun karakterini bizlerle tanıştırıyor. Galip Dursun ayrıca Kralına İsyan macerasına kaldığı yerden devam ediyor.

yabani-ekim-kapak

Devam eden bir diğer macera ise Işın Beril Tetik’in yazdığı, Sibel Bozkurt’un çizdiği Ayana. Ayana’nın 3. bölümüyle birlikte karakterimizin güçlerine daha yakından bakacağız.

Devrim Kunter ve Ömer Tunç ikilisinin hazırladığı Hızır ile Ejderya, Aziz Yorgi efsanesinin yeniden bir yorumlaması olarak karşımıza çıkıyor.

Hikaye klasmanında ise Ecel kitabını yazan Funda Özlem Şeran, Susuzluk ile Yabani’nin sayfalarındaki yerini almış durumda. Hikayenin ilüstrasyonlarını da Çağın Ülgen hazırladı.

Dergideki bir diğer hikaye ise gerilim türündeki Gecenin Sesleri. Anıl Duyal Baydır’ın çizimleriyle renk kattığı hikayeyi Cihan Türe yazdı.

Erbuğ Kaya’nın Ölümsüz adını verdiği hikayesine ise Emre Orhun çizimleriyle destek oldu.

İç kapak tasarımı Emre Orhun’dan, arka kapak ise Berker Sönmezler’e ait.

Haa, unutmadan! Yabani nerelerde satılıyor diye soruyorsanız aşağıdaki linkler size yardımcı olacaktır.

Yabani Satan Mağazalar

Yabani Satan Kitabevleri

İlginizi Çekebilir  Günde Ortalama 1000 Kişi Jedi Oluyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu