Haberler

X-Men: Dark Phoenix Filmini Başarıyla Yönetebilecek 5 İsim

Geçtiğimiz hafta 20th Century Fox, X-Men: Dark Phoenix filminin vizyon tarihini duyurdu. Film, konusunu çok sevilen X-Men: Dark Phoenix Saga çizgi romanında alıyor. Hikayede Phoenix gücü yüzünden Galaktik İmparatorluklar tarafından yargılanmaya çağrılan Jean Grey’in X-Men ekibi tarafından kurtarılma çabalarını görüyoruz.

Yapımcı Simon Kinberg, X-Men Apocalypse de dahil olmak üzere dört X-Men filmini yöneten Bryan Singer’ın bu filmde de olması gerektiğine dair bir açıklama yaptı ancak henüz kesinleşmiş bir durum söz konusu değil.

Akıllara gelen “Bryan Singer olmazsa kim olabilir?” sorusu için beş isim aday gösteriliyor.

Alex Garland

Kariyerine yazar olarak başlayan Garland, daha sonra 28 Days Later, Dredd ve Ex Machina gibi filmlerin senaryosunu yazdı. İlk yönetmenlik denemesini de Ex Machina ile yaptı. Ex Machina’da sergilediği performanstan sonra X-Men: Dark Phoenix’te, Jean Grey ve Scott Summers arasındaki sahneler için en uygun adaylardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Luc Besson

Dark Phoenix’i beyaz perdede Shi’ar ırkını görmeden izlememiz mümkün değil. Bunu göz önünde bulundurduğumuzda The Fifth Element ve Valerian and the City of a Thousand Planets filmlerindeki çalışmalarıyla Luc Besson karşımıza çıkıyor. Shi’ar İmparatorluğunu kusursuz bir şekilde beyaz perdeye taşıyacağı düşünülen Besson’ın Jean Grey ve Scott Summers arasındaki dramayı tam olarak yansıtamayacağı da düşünülüyor.

Duncan Jones

Moon filmiyle tanınan Jones, geçtiğimiz sene Warcraft filminin de yönetmen koltuğunda yer aldı. Warcraft filmine bakarak Jones’un Shi’ar halkını başarılı bir şekilde izleyiciye sunacağı ve Moon filmine bakarak da Jean ve Scott arasındaki ilişkiyi samimi bir şekilde aktarabileceği söyleniyor.

Denis Villeneuve


Prisoners ve Sicario filmleriyle ün kazanan yönetmen, Arrival filmiyle Oscar’a da aday oldu. Villeneuve önümüzdeki yıllarda Blade Runner 2049 ve yeniden çekilecek olan Dune filminin yönetmen koltuğunda yer alacak. Jean ve Scott arasındaki ilişkiyi başarılı bir şekilde yansıtacağı düşünülen yönetmenin X-Men filminde yer alma gibi bir düşüncesi olduğunu sanmıyoruz.

Joss Whedon


Süper kahraman filmlerinden aşina olduğumuz bir isim olan Joss Whedon, Avengers ve Avengers: Age Of Ultron filmleriyle tanınıyor. Herkes Whedon’ın Dark Phoenix için harika bir seçim olacağı konusunda hem fikir. Ancak Batgirl filminin yönetmenliğini üstlenen Whedon’ı bu projede görmemiz imkansız gibi.

İlginizi Çekebilir  Ridley Scott, Blade Runner 2 ve Muhtemel Devam Filmleri Hakkında Konuştu

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. sansayı hatunun oyunculuğu 0 olduğu için ultron seviyesinde bir yapay zeka çıkıp yazıp yönetmeye kalksa yine patlayacağı için xmen serisi benim için sinemaya bile gitmeye gerek kalmayan bir seri oldu. bunun yanında ian ve patrick amcalarımız, hugh abimiz bıraktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu