Haberler

World of Darkness’ın Yaratıcısından Zombi Oyunu – I Am Zombie

i-am-zombie-banner

Haziran 2013’ten beri beklenen yeni rol yapma oyunu I Am Zombie çıktı. Arkasında duran isim ise o kadar büyük ki beklentileri karşılamama şansı yok.

Mark Rein-Hagen‘ı isim olarak tanımıyorsanız bile kim olduğundan bahsedince bağrınıza basacaksınız. Kendisi World of Darkness’ın kurucusu ve ilk defa “Storyteller” sistemini bize Vampire: The Masquerade ile sunan kişi.

Şimdi de bir süredir üzerinde çalıştığı I Am Zombie isimli yeni RPG’sini bizlere sundu. Nasıl ki WoD oynarken Humanity’nizi kontrol altında tutmaya çalışıyorsanız, bu sefer de tamamıyla bir zombiye dönüşmemek için mücadele vereceksiniz. Oyuna tamamıyla olmasa da zombileşmiş olarak başlayacağınız için WoD oyuncuları kolaylıkla bu mücadeleye uyum sağlayacaktır.

grindhouse7

Oyunda kullanılan sistem yeni ve iddialı. Axiom adı verilen sistemin bir İsviçre saati kadar iyi işlediği iddia ediliyor. Atacağınız her zar çok detaylı riskler veya avantajlar içerebiliyor. Oyunun konusu düşünüldüğünde avantajdan çok risk ağırlıklı olacakmış gibi duruyor. Sistem yeni başlayanlar için yeterince basit ve tecrübeli oyuncular için de yeterince doyurucu. Karakterler hazır destelerle ve kartlarla yapılandırılabildiği gibi klasik karakter kağıdı da kullanabiliyorsunuz. Hızlı ve pratik şekilde karakter yaratmak için yalnızca desteden 5 kart çekmeniz yeterli olabiliyor.

skag

Mark Rein-Hagen konu olarak zombileri seçme sebebinin çağımızın ve popüler kültürün zombilerde takılıp kalmış olduğunu söylüyor. Aynı I Am Zombie bu yeni evren için sadece küçük bir giriş. Anladığımız kadarıyla bu sistemi genişletmek ve devamını getirmek için oldukça çaba harcanacak.

Çıkan oyun kiti içerisinde 2 deste kart,8 adet zar, “Bump Chips” ve 32 sayfalık kural kitabı bulunuyor. Çok daha detaylı şekilde oynamak isterseniz 288 sayfalık oyunun her yönünden bilgiler içeren bir kural kitabı da mevcut. İlginizi çektiyse açıklama içeren şöyle bir videoda var.

İlginizi Çekebilir  Kasabadaki Katil Kim? Town of Salem İncelemesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu