Haberler

Vampire: The Masquerade Temalı Bir Mega Kutu Oyunu Geliyor!

2019 ve 2020, Vampire: the Masquerade sevenlerin yüzünü güldürecek gibi görünüyor. Yeni kitaplar, Bloodlines 2 ve kutu oyunu duyurularına bir yenisi daha eklendi. Vampire: the Masquerade’e şimdi de bir mega kutu oyunu geliyor!

Peki, “Mega Oyun” Nedir?

Klasik anlamda bir mega oyun; bünyesinde masaüstü rol yapma oyunları ve LARP elementleri barındıran, katılımcı sayısı yüzlerce kişiye varabilen, birkaç oyun yöneticisi tarafından yönetilen ve çoğunlukla bir tam gün boyunca süren bir çeşit oyun etkinliğidir. Oyun tasarımcısı Ben Kanelos ve yayımcı Everything Epic ortaklığı ile Vampire: the Masquerade ve kutu oyunu severlerle buluşacak olan Blood Feud adlı oyun, yapılmış ilk mega kutu oyunu olma özelliğini de taşıyacak.

Oyun, mega oyunların sunduğu geniş çaplı deneyimleri daha düzenli ve idare etmesi kolay kutu oyunu standartları ile birleştirerek oyunculara, kendine has bir deneyim sunmaya hazırlanıyor. 

Vampire: the Masquerade’in karanlık temasına sadık kalarak hazırlanan Blood Feud, 4-32 kişilik bir oyun olacak, 1-2 hikaye anlatıcısı tarafından yönlendirilecek ve takımlar halinde oynanacak. Birbiriyle savaş halindeki vampir klanlarından tutun, kendi çıkarları için diğerleriyle mücadeleye girmiş insan örgütlerine kadar oynanabilecek pek çok seçenek mevcut olacak. Ayrıca arzu eden katılımcıların kullanması için çeşitli hikaye anlatıcısı senaryoları da Blood Feud’da yer alacak. 

Blood Feud’un Temmuz 2019’da Kickstarter kampanyasının başlaması ve Eylül 2019’da da satışa sunulması bekleniyor. Daha fazla bilgi almak ve oyunu yakından incelemek isterseniz, resmi sayfasını buradan ziyaret edebilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Vampire: The Masquerade 5th Edition Playtest İncelemesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.