Haberler

Vampire: the Masquerade 5th Edition İlk Ek Kitabı Chicago by Night Yolda

Geçtiğimiz Ağustos ayında oyuncularla buluşan ve 1 Kasım itibariyle tüm platformlarda yerini alan Vampire: the Masquerade 5th Edition için ilk kitap geliyor. Chicago by Night, Onyx Path Publishing etiketi ile oyuncularla buluşmaya hazırlanıyor.

Çıkacağı 2018 GenCon etkinliğinde duyurulan kitap, World of Darkness tarihinde önemli bir yer tutan ve bu tarihi şekillendiren mühim olaylara sahne olan Şikago şehrinde günümüze kadar yaşanan olayları ve değişikleri konu alacak ve bir yandan da şehrin önemli yüzleriyle tanışacağız.

► Vampire: the Masquerade 5th Edition Nihayet Tüm Büyük Platformlarda Yerini Aldı

Bunun yanı sıra kitabın en büyük özelliği, 5th Edition sistemi içerisinde Lasombra klanını oynanabilir hale getirmek olacak. Ana kural kitabında Sabbat’a ve bağımsızlara yer verilmemesi nedeniyle günümüze gelene kadar neler yaşadığını ve yeni koşullara nasıl ayak uydurduğunu öğrenemediğimiz Lasombra klanının iç yüzüne hakim olacağız. Klanın önemli karakterlerini, Şikago şehri üzerinde nasıl hakimiyet kurduğunu ve yaşadığı yenilikleri okuyacağız. Ayrıca klanın, Disiplinler gibi sistemsel yeniliklerini de bu kitapta göreceğiz.

Kitap ek olarak şehrin vampirlerinin iç politikalarını ve hiyerarşisini anlatırken yeni metaplot hikayeleri ve 40 karakter içerecek.

Kitabın, başladığı gün hedefine ulaşan Kickstarter kampanyasının sayfasına buradan ulaşarak detaylı bilgi edinebilirsiniz. Chicago by Night’ın, Kasım 2019’da oyuncularla buluşması planlanıyor.

İlginizi Çekebilir  Vampire: The Dark Ages İçin 20. Yıl Özel Baskısı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu