Haberler

Vampire: The Masquerade 4th Edition Geliyor

vampire-the-masquerade-banner

Rol yapma oyunu severler için GenCon 2015’ten ilk bomba haber geldi.

Onyx Path Publishing bugünkü panelinde, en son basımının üzerinden 18 sene geçen Vampire: The Masquerade‘in 4th Edition ile tekrar sevenleriyle buluşmaya hazırlandığını duyurdu.

İlk olarak 1991 yılında yayımlanan Vampire: The Masquerade atmosferiyle, hikaye anlatıcılığına getirdiği yorumla ve bireyselliği oyunlarının merkezine yerleştirmesiyle rol yapma oyunlarına yeni bir soluk getirmiş, korku ve fantezi ögelerini şehrin modern geceleriyle harmanlayarak korku türü için bir mihenk taşı olmuştur diyebiliriz. Önümüzdeki yıl yirmi beşinci yıl dönümü olan oyun, yeni yaşını 4th Edition ile kutlamaya hazırlanıyor.

vampire-the-masquerade-4th-edition

4th Edition’da neler göreceğiz? Henüz elimizde içerikle ilgili detaylı bilgiler yok fakat Onyx Path’in panelinde verdiği ipuçlarına göre oyuncuları yenilenmiş bir sistem ve gelişmiş bir metaplot bekliyor.

Tabii ki bu duyuruyla tüm VtM sevenlerin aklında şu soru beliriyor: 4th Edition’ın gelişi 20th Anniversary için ne anlama geliyor? Onyx Path’in bu soruya cevabı, V20’nin planlanan yayın süresinin sonuna gelindiği ve 4th Edition ile birlikte yeni bir dönemin başlayacağı.

Duyurunun ardından oyuncular arasında başlayan V20’nin ardından yeni bir basımın ne kadar gerekli olduğu konusundaki tartışmalara ise Onyx Path 4th Edition’ın V20’nin bir sonraki seviyesi olacağı yönünde.

VtM oyuncuyu her seferinde şaşırtan, vampir mitini yeniden yorumlamış, rol yapma oyunları arasında bambaşka bir yere sahip bir oyun. Gece bize nasıl sürprizler hazırlıyor, hep birlikte yeni basımda göreceğiz.

Vampire hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Star Wars Günü Kutlu Olsun

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu