Haberler

Türk Ekibin Elinden Çıkan Historica Arcanum FRP Projesi Kickstarter’a Geliyor

Metis Media‘nın tamamı Türklerden oluşan ekibi tarafından geliştirilen Historica Arcanum FRP projesinin kampanyası Kickstarter‘da başlıyor.

Dungeons & Dragons 5E için yazılmış Historica Arcanum DnD oyunu, 19. Yüzyıl İstanbul’unun mitlerini ve efsaneleri, karanlık bir fantazi dünyasında buluşturuyor. Historica Arcanum: Seeker’s Handbook to Orient de 5E’ye bir çok yeni mekanik ekleyen ve 300 sayfadan oluşan bir kaynak kitabı.

Temmuz Sonunda Kickstarter’a Geliyor

Historica Arcanum: Seeker’s Handbook to Orient‘in Kickstarter‘daki kampanyası temmuz ayının sonlarında başlayacak. Metis Media ekibi, Türkiye’den gelen Kickstarter destekçilerine, destek verdikleri meblağ ne olursa olsun, PDF’i göndereceklerini söylüyor. Bunun için Metis Media‘ya Kickstarter kullanıcı adlarını yazmaları yeterli. Ekip, okul kulüplerinin de basılı kitabı edinmek için kendilerine ulaşabileceklerini belirtiyor.

Historica Arcanum: Seeker’s Handbook to Orient‘in demo PDF‘ini indirmek ve Kickstarter‘a ön kayıt olmak için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Historica Arcanum: Seeker’s Handbook to Orient

Historica Arcanum: Seeker’s Handbook to Orient, Dungeons & Dragons 5E için yazılmış, 19. Yüzyıl İstanbul’unun mitlerini ve efsaneleri, karanlık bir fantazi dünyasında buluşturan, ve 5E’ye bir çok yeni mekanik ekleyen 300 sayfalık bir kaynak kitabı.

Bu kitapta:

Historica Arcanum dünyasına ilk adım: D&D 5E için modüler ve her alternatif tarih oyununda kullanabileceğiniz dönüştürücü mekaniklerin yanı sıra, Dünya tarihinin büyü ve okült dolu yeniden anlatımından oluşan devasa bir setting’in ilk kaynağıyla;

Profession Sistemi: 5E’de daha önce mekanik olarak kurulmamış bir sistem olan karakter meslekleri, ve bu mesleklerin kendi yetenek ağaçları ve crafting özellikleri, seviye atlamak için 5E’nin unutulmuş yanlarından çekilmiş her mesleğe özel XP sistemi, ve karakterinizin şanını tüm cihana duyuracak Magnum Opus mekanikleriyle;

Ve her şeyden önemlisi, gerçekten araştırılarak yazılmış, fantastik canavarlar, zindanlar, büyü ve gizem dolu bir Tanzimat İstanbulu’yla; ve İstanbul kültürüyle bezeli karakter alt-sınıfları, silahlar, büyüler ve canavarlarla karşılaşacaksınız.

Peki Bu Kickstarter’da Kitap Harici Ne Sunuluyor?

A2 Boyutuna Basılmış Devasa Bir Şehir Haritası

İzometrik çizilmiş, bütün ana lokasyonları, mahalleleri, ve zindan girişlerini gösteren, hem üstünde oynayabileceğiniz hem de poster olarak kullanabileceğiniz devasa bir İstanbul haritası.

Kickstarter’a Özel DM Ekranı

Efsane çizer Bartu Bölükbaşı’nın çizimleriyle bezeli, sadece bu Kickstarter’a özel basılacak bir DM Ekranı sizi bekliyor olacak.

Karakter ve Canavar Minyatürleri

Kitap içerisindeki en görkemli canavarların ve karakterlerin oyun masanızda tam anlamıyla tezahür etmeleri için minileri üretiliyor. Hem basılmış olarak, hem de 3D Printer dosyalarını Kickstarter’dan edinebileceksiniz.

Özel Zar Seti

İstanbul’un renklerinden seçilen, 20’si üzerinde özel logonun bulunduğu zar setleri Kickstarter’da olacak.

Collector’s Edition Özel Kutu

Son olarak, eğer bütün bu sayılanların bulunduğu Koleksiyoncu kutusunu alırsanız, bütün aldıklarınızı güzelce saklayabileceğiniz, ve raflarınızda muazzam duracak, sert kartondan bir kutu sizin olacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.