Haberler

Studio Ghibli Tema Parkında Devasa Bir Yürüyen Şato Yapılıyor

Dünyaca ünlü Japon animasyon film geliştiricisi Studio Ghibli‘nin sevilen filmlerine özel tema parkının yapımı sürüyor.

Studio Ghibli Tema Park‘tan son yapılan açıklamada, Howl’s Moving Castle flmindeki yürüyen şatonun dev modeline başlandığı duyuruldu.

2004 yapımı animasyon filmdeki Howl’ın Yürüyen Şatosu modeli, Tema Parkı’ndaki Witch Valley bölümünde inşa edilecek. Bu kısımda ayrıca Studio Ghibli‘nin efsanelerinden Kiki’s Delivery Service alanı da yer alıyor.

Dev model animasyon filmindeki gibi hareket etmeyecek ancak tamamlandığında dört-beş katlı binanın bazı bölümleri hareketli olacak. Ziyaretçiler, şatonun toplarının hareket ettiğini görebilecek, Howl’ın yatak odasını gezebilecek ve şatonun bahçesini gezip restoranında yemek yiyebilecekler.

Öte yandan Studio Ghibli Tema Park‘ta Prenses Mononoke bölümünün de inşasına başlanacağı açıklandı. The Cat Returns ve Whisper of the Heart‘ın yer alacağı Youth Hill, diğer Studio Ghibli öğeleriyle süslenecek Ghibli Warehouse ve My Neighbor Totoro‘nun kurulacağı Dondokomori bölümleri 2022‘de açılacak. Howl’s Moving Castle ile Kiki’s Delivery Service‘in bulunduğu Witch Valley ile Prenses Mononoke bölümleri ise ertesi yıl ziyaret edilebilecek.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Vampire: The Masquerade 5th Edition Ön Siparişe Çıktı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.