Haberler

Star Wars Roleplaying Game Geri Dönüyor!

Seksenlerin sonu, doksanların başı pop kültür furyasının çocuklarının ve gençlerinin eksikliğini hissettiği bir isim varsa o da şüphesiz ki Star Wars serisidir. Ana üçlemenin ardından, 1999 yılına kadar yeni bir Star Wars filmi vizyona girmemiş olsa da serinin şanının yürüdüğü bir alan vardı: Masaüstü rol yapma oyunları.

1987 yılında, West End Games tarafından yayımlanan Star Wars: The Roleplaying Game ve The Star Wars Sourcebook, sadece serinin hayranlarının oynayabilecekleri maceralar ile değil, aynı zamanda filmlerde bahsedilmeyen birçok ayrıntıyla doluydu. Şimdilerde Star Wars tarihinin demirbaş olaylarından saydığımız fakat filmlerde anlatılmayan pek çok detay, bu kitaplardan doğmuştu. İmparatorluk’un yapısı, gemilerin isimleri, uzaylı türleri ve daha birçok bilgi ilk olarak Sourcebook’ta paylaşılmıştı. Star Wars tarihi üzerinde muazzam etkisi olan bu iki kitap, basılışlarının 30. yıl dönümü şerefine Fantasy Flight Games tarafından bir kez daha serinin sadık sevenleri ile buluşturulmaya hazırlanıyor.

Neredeyse 1987 yılındaki baskılar ile bire bir aynı olacak yeni basımlardaki tek değişiklik, serinin ilerlemesi ile yapılması gereken eklemeler ve ufak düzeltmeler olacak. Ayrıca yeni basımlarda, Lucasfilm Story Group’tan Pablo Hidalgo’nun kaleme aldığı ön söz yer alacak. Her fırsatta bu iki kitaptan ilham aldığını dile getiren Hidalgo’nun ön sözünü okumak oldukça keyifli olacak gibi görünüyor.

Kitaplar, 2017’nin dördüncü çeyreğinde Star Wars hayranları ile buluşacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Yoksa Portal Filmi Mi Geliyor?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.