Haberler

Star Wars Oyunları Kime Emanet?

star-wars-genel-tam-banner

Lucas Arts oyun stüdyosunun kapanmasının ardından Star Wars oyunlarının sona ermeyeceğini biliyorduk. Disney zeki ve başarılı bir şirket, bir yandan yeni Star Wars filmleri çekerken öte yandan bol bol oyuncak, tişört, kupa ve akla gelecek her türlü SW ürününü satacaklar.

Elbette bilgisayar oyunlarını ve bu oyunların getireceği yüklü kazancı görmezden gelmeleri beklenemez.

star-wars-force-unleashedLucasfilm Ltd. ve Disney Interactive bu iş için Electronic Arts ile anlaştı. Anlaşmaya göre PC, konsol, tablet bilgisayar, cep telefonu, yani kısacası akla gelebilecek her platformda, her türde (Sosyal oyunlar da dahil) Star Wars oyunlarını EA yapacak. Birden fazla oyun için, çok platformlu ve çok yıllı anlaşma sayesinde hem EA, hem de Disney daha çok para kazanacak.

Ancak EA konusunda endişeleri olan oyunculara da bir müjde verelim, Disney ve Lucasfilm oyunları EA’ya verdik ama kim yaparsa yapsın tavrında değil. Altında sayısız stüdyo ve yapımcı bulunan EA, anlaşma gereğince DICE, Visceral ve BioWare ekiplerini kullanmak zorunda.

DICE, Battlefield serisini; Visceral, Dead Space serisini; BioWare ise popüler RPG’ler olan Mass Effect ve Star Wars: The Old Republic oyunlarını geliştiren stüdyolar. Kısacası Disney, EA’nın ucuz işgücü kullanmasını istemiyor ve en iyi EA ekiplerinin, başarılı oyunlar yapmasını arzuluyor. Star Wars: The Old Republic’i geliştiren Bioware ekibinin sağlam RPG’ler, DICE’ın güzel shooterlar ve Visceral’in de farklı Star Wars oyunları yapmasını bekliyoruz.

Bu haber daha önce Technopat.net sitesinde yayınlanmıştır.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.