Haberler

Dark Sun Geri Dönüyor: Dragon Kings

dragon-kings-rpg-banner

Dark Sun severlere müjde; Dark Sun’ın yaratıcısı Tim Brown, meşhur Dark Sun settinginin geri döneceğini duyurdu.

Dark Sun‘ın manevi mirasçısı olarak tasarlanan settingin ismi Dragon Kings olacak ve görsellerine yine Brom imza atacak! Brom, orijinal Dark Sun dünyasına, yakıcı kara güneşin acımasız ışınları altında inanılmaz detaylar ile hayat vermiş ve yazarlara ilham kaynağı olmuştu.

Aslına bakarsak 90’ların sonunda TSR tarafından piyasaya sürülen Planescape’in dönüş hikayesi bizleri sevindirmişti ve Dark Sun’ın da devam etmesini bekliyorduk. Peki ne olacak?

dragon-kings-bromAthas’ın yerine dünyanın ismi Khitus olacak. Dragon Kings, orijinal Dark Sun’daki ejder krallara direkt gönderme; zaten Brom’un artwork’üne baktığınızda ne kadar yakın bir diyar olduğunu anlayacaksınız.

Dragon Kings Project sitesinde yapılan duyuruya göre Tim Brown’un yeni projesi bir paket olarak şunları içerecek:

– Bir Progressive Rock Müzik CD’si
– Bol bol resim içeren ve her parçaya göre hikayeyi genişleten, şarkı sözlerini, haritaları, özel bazı görselleri içinde biriktiren bir albüm
– Sert kapaklı bir oyun kitabı

Görüldüğü üzere karşımızda Dark Sun’ın yeniden ve zayıf bir kopyası değil, sanatıyla, müziğiyle yepyeni bir devamı olacak. Alıp, kitaptan okuyup görsellere bakarak diyarı kafamıza yazarak senaryoyu oturtabilecek, haritaları ve gerekli materyali ortaya serip, müzikleri açıp arkadaşlarımızla tekrar bir parça demirin pek çok hayattan daha değerli olduğu o karanlık ama çekici diyara geri dönebileceğiz.

Yazarın yorumu: Dark Sun oynadığımız küçük grubumuzda heyecan yaratan bu haber, daha önce diyarla tanışamamış pek çok FRP oyuncusu için iyi bir fırsat olacak.

Oyunun kendi web sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Gen Con'un 50. Yılında Dungeons and Dragons Müzesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.