Haberler

Star Wars: Galaxy’s Edge ile Star Wars Evrenini Yaşayabileceğiz

Disney hepimizi heyecanlandıran Star Wars konulu tema parkıyla ilgili bir duyuruda bulundu. Parkın adı Star Wars: Galaxy’s Edge olacak. Parkın ne kadarının etkileşimli olacağına dair ilk ipuçları da verildi. Ayrıca dünyanın ilk Star Wars temalı oteli de bu parkın içerisinde olacak.

Birkaç ay önce Disney çalışanları parkta yaptığımız hareketlerin sonuçları olacağını söylemişti. Tam olarak işlerin nasıl yürüyeceğini bilmiyorduk ama D23’te olaya biraz açıklık getirildi.

Örnek olarak, Chewbacca’yı Han Solo ile konuşurken gördünüz. Bir göreve gitmek için hazırlanıyor olabilirler. Siz de Millenium Falcon’a gidip mürettebatla maceraya atılabilirsiniz. Mürettebattaki herkesin gemide kendi ayrı görevi olacak. Görev sonrasında biraz para kazanabilirsiniz ya da karanlık işlere bulaşabilirsiniz. Gerçekten karanlık bir karakter olursanız belki ödül avcıları sizi avlayabilir.

Bu sadece yaşanabilecek olaylardan biri. Diğer bir büyük duyuru ise Orlando’daki Walt Disney World Resort ile ilgili. Disney, otelin yüzde yüz Star Wars konseptinde olmasını planlıyor. Oteldeki herkes evrendeki karakterler gibi giyinebilecek ve öyle davranacak.

Oteldeki konaklamamız güzel bir hikayeye dönüşeceğe benziyor. Konsept tasarımlar da göze oldukça güzel görünüyor. İki yerleşke de 2019 yılı içinde hizmete girecekmiş.

Parkın nasıl gözükeceğine dair ilk taslak videosunu da aşağıdan izleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Türk Yapımı Half-Life Fan Filmi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu