Haberler

Skie ve Kitiara’nın Efsane Cosplayi

kitiara-skie-cosplay

İngiliz Artyfakes Action-Props ekibi 2013’te başladığı projeleri olan bize çok tanıdık bir karakter cosplayi ve bir ejderha ile karşımıza 2014’in Ocak ayında karşımıza çıkacaklar. Kitiara Uth Matar ve ejderhası Skie.

Ejderha Mızrağı serisinde Raistlin ve Caramon Majere’in üvey kardeşi olan ve belirli bir yaşa kadar onlarla ilgilenen dirayetli genç, ilerleyen yıllarda mavi ejderha ordusunun yüceefendisi ve Skie’ın sürücüsü olarak karşımıza çıktı. İngiliz ekip ve Tabitha Lyons Kitiara’nın bu en ihtişamlı zamanını seçmiş.

İlgili Makaleler

kitiara cosplayEkip öncelikle Kitiara’nın zırhı ve kılıcı ile yola koyuldu. Aşağı yukarı Eylül ayında da bu işi her ayrıntısı ile bitirdiler. Zırhın yapımı ve boyanması yaklaşık iki ay kadar sürdü. Ekip sünger ve latex ile muhteşem bir iş çıkarmıştı ama bir eksiklik hissettiler. Blue Lady vardı ama ejderhası yoktu. 5 metrelik Skie yapım süreci de böyle başladı. Tabitha Lyons’ın hayallerini süsleyen bu cosplay artık her şeyiyle tam olacaktı.

Ekibin, Skie yapım sürecinde en çok zorlandıkları kısım ise üstüne binilebilecek kadar sağlam ve büyük bir ejderhanın daha önce film endüstrisinde dahi yapılmamış olması. Kalıplar çıkartıp temeli oluşturulduktan sonra döküm parçalarla oluşturuldu. Dişler, boynuzlar ve detaylı boyama da bitince karşımıza muhteşem Skie’da çıkmış oldu.

Henüz tamamen bitmiş durumda değil. Birkaç gün önce kanatları bitirmek üzere olduklarını facebook sayfalarından bildirdiler. Kitiara ve ejderhasının bitmiş halini 2014’ün Ocak ayına kadar beklemek zorundayız. O zamana kadar aşağıdaki özel çekim ve ejderha yapımının perde arkasında olanların birinci kısmını aşağıda izleyebilirsiniz.

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.