Sinema Haberleri

Yeni X-Men Filmi Dark Phoenix’ten Görüntüler Yayınlandı!

Uzun zamandır yeni X-Men filmiyle ilgili detaylar elimize geçse de paylaşsak diye beklerken Entertainment Weekly bombayı patlattı, karşınızda yeni detayları ve ilk görselleriyle Dark Phoenix!

Son olarak X-Men: Apocalypse filminde genç Jean Grey‘in içinde uyumakta olan Phoenix‘in uyanışını ve dünyadaki en güçlü mutantlardan biri olan Apocalypse’i sadece saniyeler içinde moleküllerine ayırmasını izlemiştik. Phoenix’in devam filmlerinde nasıl bir rol oynayacağı, Jean’in bu gücü kontrol edip edemeyeceği gibi konuları daha tartışmaya yeni başlamıştık ki yeni filmin isminin Dark Phoenix olduğunu öğrenmiştik ve tüylerimiz diken diken olmuştu. Çünkü hem çizgi roman okurlarının hem de film serisini izleyenlerin çok iyi bildiği bir varlıktı Dark Phoenix…

Klasik X-Men film serisinin üçüncü filmi X-Men: Last Stand‘de Dark Phoenix’in ne gibi yıkımlara sebep olabileceğini görmüştük. Çizgi roman okurları ise Dark Phoenix’in galaksileri yok edebilecek düzeyde bir güce sahip olduğunun zaten farkında. Peki X-Men: Apocalypse filminden 10 yıl sonrasını anlatacak olan X-Men: Dark Phoenix’de hangisi işlenecek? X-Men’in toplum nezdindeki yeri ne durumda?

Setten sızdırılan bilgilere göre aradan geçen 10 yıl içinde X-Men’in artık birer ulusal kahraman haline geldiği ve hem hükümet tarafından, hem de halk tarafından desteklendiğini öğrendik. Aynı zamanda Profesör Xaiver’ın X-Men’i eskisi gibi pasif tutmadığını, oldukça tehlikeli görevlere gönderdiğini de duyduk. Bu görevlerden birinde de X-Men, uzayda mahsur kalmış bir grup insanı kurtarmak üzere yörüngeye çıkıyor. Ama işler pek de yolunda gitmiyor. İlk görselimizde Dünya yörüngesinde dolaşmakta olan X-Jetin kozmik bir fırtına sonucu parçalandığını ve Jean’in içindeki Phoenix’in uyanmakta olduğunu görüyoruz. Bu görsel biz çizgi roman okurları çok sevindirdi çünkü orijinal hikayemizde de Phoneix’in ilk uyanışı da aşağı yukarı benzer bir senaryoyla gerçekleşiyordu.

Ah be Jean, ne çektin… Filmle ilgili çok önemli haberler aldık. Önceki filmden Phoenix’in çizgi romandaki gibi bağımsız bir kozmik varlık olmayacağını, tıpkı X-Men: Last Stand’deki gibi Jean’in mutant gücünün bir parçası olacağını biliyorduk. Muhtemelen aradan geçen on yıl Jean için çok kolay geçmemiş. Çünkü alınan bilgilere göre bu on yıl süresince Jean doğru düzgün uyuyamıyor, gücünü bastırmakta sorunlar yaşıyor ve sürekli kabuslar görüyor.

Yayınlanan en ilginç resimlerden biri de bu. Filmin ilk sahnelerinden birinin bu olacağı da açıklandı. Gördüğümüz üzere X-Men’e yakın bir kişinin -belki de ekibin bir üyesinin- mezarının başında saygıyla bekleyen Profesör X, Nightcrawler, Cyclops ve Storm karakterlerini görüyoruz. Sonunda ergen karakterlerimiz birer yetişkin olmuş… Neyse ki Avengers’a özenen “esprili renkli ergen”lerin devri sona erdi, gelsin tekrar Karanlık X-Men evreni!

Jessica Chastain! Jessica’nın filmde önemli bir karakteri oynayacağını biliyoruz ancak kim olduğu hâlâ açıklanmadı. Gelen haberlere göre karanlık bir karakteri oynayacağı ve Jean’in başına musallat olacağı söyleniyor. Muhtemelen Phoenix’i karanlık tarafa çekmeye çalışan karakteri canlandıracak. En popüler teori bu karakterin Lilandra olacağı yönünde. Kendisinin çizgi romanda iki tane alternatif versiyonu mevcut. Birinde çok gelişmiş bir uzaylı ırkı olan Shi’ar’ın kraliçesi ve Phoenix’e oldukça saygı duyan biri olarak karşımıza çıkarken diğerinde Phoenix’i karanlık tarafa çekmeye çalışan Phoenix Tarikatı’nın lideri olarak karşımıza çıkıyor. Eğer karakter gerçekten Lilandra’ysa muhtemelen ikinci versiyonunu ya da muadilini karşımızda göreceğiz.

Şimdilik filmden aldığımız bilgiler bu kadar. 2018 yılında çıkması beklenen filmimizle ilgili detaylar geldikçe paylaşmaya devam edeceğiz! Takipte kalın.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  X-Men Animasyon Serisi X-Men '97 Adıyla Devam Edecek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.