Sinema Haberleri

Yeni Hobbit Filminin Adı Değişebilir

hobbit-banner

Yeni Hobbit filmi, Hobbit: Oradaydık, Şimdi Buradayız (The Hobbit: There And Back Again) filmi için önemli bir iddia ortaya atıldı.

Yeni filmin ismi The Hobbit: Into the Fire (Hobbit: Ateşin İçine) olabilir. TheOneRing sitesinin yaptığı açıklamaya göre New Line Cinema, The Hobbit: The Desolation of Smaug ismini alırken The Hobbit: Into the Fire isim haklarını da almış.

Hobbit-Smaug-PosterBildiğiniz gibi, Hobbit filmi ilk etapta iki film olarak düşünülmüştü. Filmlerin ismi de Hobbit: Beklenmeyen Yolculuk ve Hobbit: Oradaydık, Şimdi Buradayız olacaktı. Peter Jackson’ın Hobbit’i üçleme yapmaya karar vermesinin ardından araya bir de Hobbit: Smaug’un Çorak Toprakları ismi girmişti.

Yapımcılar, The Hobbit: Into the Fire ismini düşünürken Hobbit kitabının 6. bölümünün adı olan “Out of the Frying Pan, Into the Fire” adından esinlenmişler. (Bu bölüm, dilimize “Yağmurdan Kaçarken Doluya Tutulmak” olarak çevrilmiştir) Filmin son bölümünün bol ateşli olacağını düşünen firma, bu ismin de film için daha uygun olacağını düşünmüş olmalı.

Bununla birlikte The Hobbit: There And Back Again ismi zaten kitaba da adını veren genel bir isim ve bu ismin son film için niteleyici olmadığı düşünülmüş. Son filmde yaşanacak Beş Ordular Savaşı’nın da bol ateşli olacağı şimdiden hissediliyor gibi.

Şimdilik kesinleşen bir durum yok ancak son film için her an isim değişikliği ile karşılaşabiliriz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  The Simpsons'tan Hobbit Açılışı

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Gayet yerinde bir karar olmuş. Aslında ”There And Back Again ” ismi genel seriye verilse bence daha iyi olabilirdi.

  2. Şimdi filmin ismi Türkçe olacağı zaman bunu Hobbit: Doluya Tutulmak diye mi yoksa Hobbit: Ateşe Doğru gibi bir şey olarak mı çevirecekler?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.