Sinema Haberleri

Yeni Han Solo Filmi Harrison Ford’u Görmezden Gelecek

Yapım sürecinde pek çok aksaklığın azizliğine uğramış ve 25 Mayıs’ta gösterime girmeye hazırlanan Star Wars’un yan hikayelerinden Solo: A Star Wars Story hakkında yine çok tartışılacak bir konu ortaya atıldı. Bu konuyu ortaya atan ise filmin yönetmeni Ron Howard.

Howard, Alden Ehrenreich’in hayat verdiği genç Han Solo’nun Harrison Ford’un canlandırdığı karakter ile pek bir bağlantısı olmadığını dile getirdi. Kısaca daha özgün, eski versiyonun bir yansıması olmadığını ima eden sözlerde bulundu.

George Lucas’ın Star Wars efsanesini başlatmasının tam 41. yılında vizyona girecek Solo: A Star Wars Story’e dair ilginç olaylar yaşanmaya devam ediyor. Lucas’ın yarattığı benzersiz evren ve karakterler bunca zaman sonra hala bir şekilde devam ediyor. Kendisi artık filmlere dahil olmasa da yarattığı bu mit nesilden nesile geçmeye devam ediyor. Orijinal üçlemede en sevilen karakterlerden biri olan ve Harrison Ford’un hayat verdiği Han Solo’nun gençlik yıllarını ve Lando ile olan dostluklarını anlatacak olan Solo: A Star Wars Story yakın zamanda seyirci ile buluşacak. Ancak yapım süreci oldukça sancılı geçen film daha vizyona girmeden pek çok eleştiri aldı.

Fragmanları pek beğenmeyen hayranlar ayrıca orijinal üçlemede Harrison Ford’un canlandırdığı ikonik karakter Han Solo’nun gençlik halini canlandıracak olan Alden Ehrenreich’i de yetersiz buldular. Daha gösterime bile girmeden bu kadar tepki toplayan filme dair geçtiğimiz günlerde filmin yönetmeni Ron Howard’dan da bir yorum geldi. Hayranların Harrison Ford’un tip ve hareketlerine bu denli uzak bir yeni Han Solo’yu sindiremediklerini anlamış olacak ki kendisi Empire dergisine bir açıklamada bulundu ve genç Han Solo’nun Harrison Ford’un canlandırdığı karakterin bir yansıması olmadığını belirtti.

Howard söyleşide şöyle konuştu, “Bu baştan beri belliydi. Karakter Harrison’ın bir etkileşimi, benzeri olmayacaktı. Kimse de bunu istemedi zaten. Han Solo karakterinin bir parçası, bir çeşit onun beden ve duygu dili olacaktı.” dedi.

Hayranların en büyük şikayeti olan Ehrenreich’in Ford’u anımsatmaması ve onun gibi davranmamasına Howard kanadından böyle bir cevap geldi. Yönetmenin açıklaması ne olursa olsun sonuçta insanlar orijinal üçlemede sevdikleri karaktere benzer bir yaklaşım bekliyorlar bu açık. Aksi halde Han Solo filmi denmesinin de pek bir manası kalmıyor. Bakalım Harrison Ford’un Solo’sundan uzak bir portre çizeceği adeta onaylanan Solo: A Star Wars Story hayranlardan nasıl bir geri dönüş alacak, hep birlikte 25 Mayıs’ta bunu öğreneceğiz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.