Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Yeni Han Solo’yu Canlandıran Alden Ehrenreich Bu İşi Başarabilecek Mi?

Yeni Han Solo’yu Canlandıran Alden Ehrenreich Bu İşi Başarabilecek Mi?

Star Wars evreninin ilk karakter filmi Han Solo çok konuşuldu, çok tartışıldı. Böyle bir şeye gerek var mıydı soruları dönerken Harrison Ford’un hem karizmatik hem eğlenceli hem de pişkin tavırlarını bizlere tekrar yaşatacak bir oyuncu bulunabilecek mi soruları da beraberinde gelmişti. Biz görmek istediğimiz Han Solo’yu sunmuştuk ama LucasFilm, Alden Ehrenreich‘te karar kıldı. Peki Alden Ehrenreich bu rolü kaldırabilecek miydi?

Filmin çekimleri devam ederken önce yönetmen krizi yaşandı. Han Solo filmi yakın bir zaman önce yönetmen koltuğu için anlaştığı The Lego Movie ile gönüllere taht kuran Phil Lord ve Chris Miller ikilisi ile yollarını ayırmıştı. Hemen akabinde de Beautiful Mind, Cinderella Man ve The Da Vinci Code gibi yapımların başarılı yönetmeni Ron Howard ile anlaşmıştı.

Ehrenreich’in Performansı Sorunlu

LucasFilm yeni yapımı Han Solo projesinde oldukça titiz davranıyor olmalı ki filmin başrolündeki Alden Ehrenreich’ın performansını geliştirmeye karar verdi. Alden Ehrenreich’in performansına katkı sağlaması için oyuncu koçu tutulduğu The Hollywood Reporter tarafından açıklandı. Kısacası LucasFilm, oyuncunun performansından çok da memnun görünmüyor. Belki de yanlış bir seçim yaptıklarını itiraf edemiyorlar ve 5 aylık çekimi çöpe atmamak için oyuncuyu da değiştiremiyorlar. Sonuçta Star Wars filmleri takvim olarak bir düzene oturuyor ve vizyon tarihini de değiştirmek istemiyorlar.

İlginizi Çekebilir  Star Wars: The Force Awakens'ı Türkiye'de 1 Milyondan Fazla Kişi İzledi

Filmde sadece Ehrenreich’e yönelik değişikler yapılmadı. Proje editörü Chris Dickens yerine Pietro Scalia geçti. LucasFilm’in başındaki Kathleen Kennedy tarafından kovulan alınan Phil Lord ve Chris Miller eğer görevlerine devam etmiş olsalar şu ana kadar beş aylık bir çekim yapılmıştı. Filmin oyuncu kadrosunda başarılı aktör Woody Harrelson, beklenen filmde Han Solo’nun akıl hocasını canlandıracak. Donald Glover Lando Calrissian’a, Joonas Suotamo ise Chewbacca’ya hayat verirken Game Of Thrones’un Khaalesi’si Emilia Clarke da filmin kadrosunda yer alıyor.

Yeni Star Wars projesi ülkemizde 25 Mayıs 2018‘de vizyona girecek! Bunca değişiklik ve sıkıntıdan sonra başarılı bir film görebilecek miyiz gerçekten merak ediyorum.

Kaynak: Beyazperde, The Hollywood Reporter