Sinema Haberleri

Yeni Dungeons and Dragons Filminde Gelişme!

dnd-movie-banner

Geçtiğimiz hafta içerisinde Dungeons & Dragons’ın film haklarının Warner Bros. firmasına satıldığının haberini buradan paylaşmıştık. Ancak işin içine Hasbro’nun girmesiye beraber ortalık karıştı.

Yapımcı Courtney Solomon, DnD’nin film haklarını Chainmail projesi adı altında satın almıştı. Ancak Hasbro, filmlerin yayın haklarının halen kendilerinde olduğunu ve film için Universal Studios ile çalışacaklarını açıkladı.

dnd-movie-afisHasbro, DnD’e ait marka haklarını toplayarak Solomon’un Sweetpea Entertainment firmasına “marka hakkına tecavüz” davası açtı.

Sweetpea Entertainment, bildiğiniz üzere 2000 yılında Dungeons and Dragons, 2005 yılında ise Dungeons and Dragons: Wrath of the Dragon God filmlerini çekmişti. ABD’deki yayın hakları anlaşması gereğince bir firma satın aldığı başlık hakkında 5 yıl içerisinde bir işlem yapmazsa, başlığa ait tüm haklarını kaybediyor.

Hasbro’nun savunduğu noktada zaten burada başlıyor. Dünyaca ünlü firma davayı Solomon ve onun film şirketine açtı. Olaya Warner Bros’u dahil etmedi.

Yaşanan olaylara karşılık, Solomon cephesinden cevap gecikmedi. Courtney Solomon, yaşananlar hakkında üzüntü duyduğunu belirtirken, “Hasbro’nun yaptığı bu yasal süreç, utanç verici bir fırsatçılıktır,” sözlerine yer verdi.

Solomon, Dungeons and Dragons’ın film haklarının 1990’dan beri Sweetpea Entertainment’e ait olduğunu açıkladı. Açılan davanın sadece filmin çekim sürecini yavaşlatacağını savunan yapımcı, davaya karşılık vereceğini de ekledi.

Bir anlık hevesimizin kursağımızda kalacağı zaten belliydi. En azından ortaya çıkacak yeni DnD filmi, öncekileri tamamen unutmamıza olanak sağlayabilirdi.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.