Sinema Haberleri

X-Men, Fantastic Four ve Deadpool Eve Döndü!

Geçtiğimiz günlerde dünyanın en büyük şirketleri arasındaki satış anlaşması eğlence sektörüne bomba gibi düşmüştü. Disney’in Fox’u satın alması sadece film ve televizyon sektörünü değil aynı zamanda çizgi roman tutkunlarını da yakından ilgilendiriyordu. Şimdi ise Marvel hayranlarının beklediği güzel haber geldi. Kahramanlar eve döndü…

Ağustos 2009’da dünyanın en büyük çizgi roman firmalarından biri olan Marvel Comics‘i 4 milyar dolara satın alan Disney, zamanında Marvel tarafından başka film stüdyolarına hakları devredilen çizgi roman kahramanlarının peşindeydi. Spider-Man, Sony Entertaintment’ın elinde ancak geçtiğimiz dönemde yapılan anlaşma ile Spider-Man’i Marvel filmlerinde görmeye başladık.

► Spider-Man Resmen Marvel Cinematic Universe’e Katıldı

Dışarıda X-Men, Fantastic Four ve son dönemde sinemada büyük ses getiren Deadpool kalmıştı. Disney’in Fox’u satın almasının ardından lisans anlaşmaları da tamamlandı. 

► Disney, Fox’u 71.3 Milyar Dolara Satın Aldığını Duyurdu

Fox’un elinde bulunan X-Men, Fantastic Four ve Deadpool filmlerinin hakları da yeniden Marvel’a; yani Disney’e dönmüş oldu.

Bu Ne Anlama Geliyor?

Fox’un elinde bulunan çizgi roman uyarlamalarını zaten -Fantastic Four hariç- başarılı bir şekilde izliyoruz. Şimdi bu hakların Disney’in eline geçmesiyle aslında bu filmler de Marvel’ın tüm kahramanları ile aynı filmde yer alabilecek. Mesela Bir Avengers filminde Deadpool’u, bir Fantastic Four filminde Hulk’u veya bir Iron Man filminde X-Men ekibini veya Wolverine’i görebileceğiz.

Marvel Sinematik Evreni, Avengers: Infinity War Part 2 sonrasında yeni bir döneme girecek ve görülen o ki bu yeni döneme daha renkli bir şekilde girecek. Bakarsınız bir Deadpool vs. Wolverine filmi görebiliriz. Hulk vs. Wolverine de olur. Ne de olsa herkes toplandı artık…

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Rey'in Kim Olduğu Disney'in Oyununda Açığa Çıktı!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.