Sinema Haberleri

Wonka Çekimleri Tamamlandı

Timothée Chalamet’in ünlü çikolata üreticisi Willy Wonka’nın geçmişini canlandıracağı Wonka filminde çekimler tamamlandı. Çekimleri 6 ay süren filmin çıkış tarihiyse 15 Aralık 2023‘e ertelendi.

Roald Dahl Charlie’nin Çikolata Fabrikası kitabında Willy Wonka’yı yaratmıştı. Ancak bu hayli ilgi çekici karakterin geçmişinden bahsetmemişti. Dolayısıyla karaktere bir geçmiş yazma işini Wonka filmi üstlenmeye karar verdi. 6 ay süren çekimlerin ardından sette işler nihayet bitti. Artık tüm sahneler hazır, kamera arkası ekibinin hünerli ellerini bekliyor.

Çekimler sırasında setten birçok fotoğraf da sosyal medyaya sızdı. Zira setin bir kısmı Londra ve Oxford sokaklarını kullanıyordu. Hayranlar da seti, oyuncuları ve bazı ekipmanları internette paylaştılar.

İlgili Makaleler

Çekimler ekimde başlamıştı. Wonka’yı canlandıracak Timothée Chalamet de daha setin ilk günlerinde kostümlü fotoğrafını paylaşmıştı. Oyuncu kadrosundaki diğer isimler şöyleydi: Rowan Atkinson, Simon Farnaby, Keegan-Michael KeySally HawkinsOlivia Colman ve Jim Carter. Rowan Atkinson’ın komedi türündeki başarısının Wonka için ne ifade edeceğini tartışmıştık. Atkinson’ın Umpa-Lumpa olabileceğini söylemiştik.

Fakat şubatta oyuncu kadrosunda sürpriz bir isim belirdi. Hugh Grant da Wonka’ya dahil oldu. Hem de Umpa-Lumpa olarak!

Filmin asıl çıkış tarihi 17 Mart idi. Fakat geçtiğimiz hafta Warner Bros. birçok filmin çıkış tarihini ötelerken Wonka’yı da ta 15 Aralık’a kadar kaydırdı. Yani filmi izlemek için 1.5 yıl beklememiz gerekiyor.

Siz de Wonka filmi için heyecanlı mısınız?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  HBO, Bilimkurgu Klasiği Fahrenheit 451'in Filmini Yapıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.