Sinema Haberleri

Timothée Chalamet, Willy Wonka Kostümü ile Fotoğraf Paylaştı

Charlie’nin Çikolata Fabrikası‘nın dahi ve çatlak kurucusu Willy Wonka‘nın geçmişini anlatacak Wonka filminden ilk görsel geldi. Timothée Chalamet filmin çekimleri başladıktan 10 gün sonra kostümüyle fotoğraf paylaştı.

Geçen hafta sizlere Wonka filmine Rowan Atkinson‘ın dahil olduğunu ve çekimlerin başladığı haberini vermiştik. Başrol için Timothée Chalamet ile Tom Holland arasında bir seçim yapıldığını hatırlatmıştık. Chalamet’in tercih edilmesini de Tim Burton’ın Wonka’sına daha yakın bir film izleyeceğimizin bir işareti olarak yorumlamıştık.

Fakat genç oyuncunun paylaştığı görsel daha farklı bir yönde çıktı. Genç Wonka’nın kostümünün şapkası Gene Wilder‘ın giydiği şapkanın rengindeyken pardösüsü Johnny Depp‘in kostümü ile aynı renkte. Papyon yerine fular takıyor olması da yine Tim Burton‘ın filmini anımsatıyor. Belki de bu filmde Gene Wilder ile Johnny Depp Wonka’ları arasında bir seçim yapılmamıştır.

İlgili Makaleler

Genç aktörün kişisel Twitter ve Instagram hesaplarından yaptığı paylaşım anında ilgi gördü. Chalamet’in takipçileri de film için en az bizler kadar heyecanlı olmalı. Nitekim paylaşım Instagram‘da 1 saatte 2 milyondan fazla beğeni aldı.

Roald Dahl çikolata dahisi karakterini Çarli’nin Çikolata Fabrikası ve Çarli’nin Büyük Cam Asansörü kitaplarında yaratmıştı. Her iki kitap da karakterin geçmişini anlatmıyordu. Fakat Tim Burton’ın uyarlamasında yer yer karakterin dişçi babasından dolayı çikolata ve şekerleme yiyemeden geçirdiği çocukluğuna tanık oluyorduk. Bu açıdan baktığımız zaman film bize yepyeni bir hikaye sunmaya geliyor aslında. Belki içinde birçok sürpriz de barındıracak bir hikaye…

Chalamet sadece kostümü ile bir fotoğraf paylaşmadı. Paylaştığı bir diğer karede Wonka’nın bastonunun üzerine yerleştirilmiş bir hediye paketi ve zil görüyoruz. Film sürprizlerle dolu olacağa benziyor, ne dersiniz?

Film 17 Mart 2023‘te vizyona girecek.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Roald Dahl’ın Efsanevi Karakterleri Netflix’te Buluşuyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.