Sinema Haberleri

Willy Wonka Oyuncu Kadrosu Genişledi ve Çekimler Başladı

Charlie’nin Çikolata Fabrikası‘nın çılgın çikolata dahisi Willy Wonka‘nın geçmişini anlatan Wonka filminin çekimleri başladı. Oyuncu kadrosuna eklenen isimlerden biri de ünlü komedi oyuncusu Rowan Atkinson oldu.

Warner Bros. Wonka’nın gençliğini canlandırması için Tom Holland ve Timothee Chalamet ile görüşmüştü. Biz bunu Gene Wilder‘ın Wonka’sı ile Johnny Depp‘in Wonka’sı arasında bir seçim yapmak olarak yorumlamıştık. Dune filminin yıldızı Timothee Chalamet’in Wonka’yı canlandıracağı kesinleşince Tim Burton‘ın hikayesine yakışır bir Wonka beklemeye başladık.

Şimdi de kadroya komedi filmlerinin yüzü Rowan Atkinson dahil oldu. Komedi türüyle bu denli özdeşlemiş oyuncunun hangi karakteri canlandıracağı henüz açıklanmadı. Fakat ben Atkinson’ın bir Umpa-Lumpa olacağına inanıyorum. Nitekim Wonka filminde çatlak çikolata dahisinin fabrikasını nasıl kurduğunu izleyeceğiz. Hepimiz biliyoruz ki Umpa-Lumpalar olmadan Willy Wonka’nın geçmişi anlatılamaz.

Roald Dahl, onlarca eser üretmiş olmasına rağmen hiçbiri Wonka’nın geçmişine pek de ışık tutmuyor. Bu sebeple Wonka senaristleri hikayeyi sıfırdan hayal edip yazacaklar. Senaryoyu hazırlayanlar arasında Wonka’nın yönetmeni Paul King ve Miracle Workers yaratıcısı Simon Rich var. Robert Zemeckis‘in 2022’de çıkacak Disney animasyonu Pinocchio‘nun da senaristliğini yapmış Simon Farnaby de Wonka’da hem senarist hem oyuncu olarak yer alacak.

Film müzikal türünde olacak. Müzikalin şarkılarını da Amélie‘nin ve The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy‘nin bazı film müziklerine katkı sağlamış olan Neil Hannon besteleyecek. Kostümleri ise Topsy-Turvy filmiyle Oscar kazanmış kostüm tasarımcısı Lindy Hemming hazırlayacak.

Oyuncu kadrosunda bulunan diğer isimlerden bazıları Keegan-Michael Key, Sally Hawkins, Olivia Colman ve Jim Carter. Tüm oyuncuların listesini buradan öğrenebilirsiniz.

Wonka’nın çekimleri bu hafta Londra’da başladı. Fakat filmin yayın tarihi 17 Mart 2023 olacak. Sizce filmde Tim Burton’ın Wonka’ya yakıştırdığı dehşete düşürücü diş tellerinin hikayesi gerçek kabul edilecek mi?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.