Sinema Haberleri

Warner Bros. Harry Potter İçin Yeni Fikirlere Açık

Warner Bros. birkaç yıl önce sonlanan Harry Potter serisiyle yeniden ilgilenmeye başladı. Söylentilere göre Cursed Child tiyatro oyunu, filme aktarılabilir.

J.K. Rowling‘e milyonlarca dolar para kazandıran, 7 kitabıyla modern fantazyaya yön veren Harry Potter, bir dönemde sinemayı da işgal etmişti. Ana seri Deathly Hallows – Part 2 filmiyle 2011 yılında sonlanmıştı. Sonrasında Harry Potter dünyası farklı yönlerde ilerledi.

Fantastic Beast serisi farklı bir anlatımla beyaz perdeye aktarılmıştı. Yavaş bir biçimde ilerlemesi ve tartışmalara yol açan anlatım biçimiyle hayranları da ikiye bölmüştü. Eh, bir de malumunuz Johnny Depp‘in projeden uzaklaştırılması da bu tartışmaları körükledi.

Anlaşılan o ki Warner Bros. bir dönem altın yumurtlayan tavuğunu tekrar gözüne kestirdi. Bir süredir stüdyonun yeni Harry Potter fikirleri üzerinde çalıştığı söyleniyordu. Warner Bros. tarafından da bu haber onaylandı.

WarnerMedia CEOsu Jason Kilar şu sözlere yer verdi,

Harry Potter adında ufak bir plan var. En çok sevilen serilerimizden biri. J. K. Rowling ile olan ortaklığımızın devamlılığından müthiş heyecan duyuyoruz. Ayrıca olası potansiyel çalışmalar için de fikir alışverişlerimiz sürüyor.

Yeni Harry Potter Filmleri Gelir Mi?

8 filmlik Harry Potter macerası anlatabileceği her şeyi izleyicilere sunmuştu. Rowling, hikayenin devamına ilişkin, yukarıda da bahsini ettiğimiz Cursed Child tiyatro oyununu yazmıştı. Bu oyun, bir nevi Potter ve arkadaşlarından sonra gelen nesil üzerineydi. Warner Bros.’un bu oyunu beyaz perdeye aktarma düşüncesi ağır basıyor olmalı.

Bunlara ek olarak 2021’in başında HBO Max‘te yayınlanması planlanan bir Harry Potter dizisinden bahsedilmişti. Ancak o tarafta pek bir gelişme yaşanmadı. Warner Bros. genel olarak fikir üzerinde gidip geliyor. Ancak uzun soluklu olarak ne yapabileceğine karar vermiş durumda değil.

Hem romanların, hem de filmlerin hayranı olarak daha fazlasına ihtiyacım olduğunu düşünmüyorum. Harry Potter, bir dönem boyunca bizleri yeteri kadar doyurdu. Belki Potter ve arkadaşları değil de, Fantastic Beast gibi Büyücülük Dünyası’na yönelik yapımlar daha keyifli olabilir.

FRPNET Discord

Dilerseniz siz de Discord kanalımıza katılabilir ve konu hakkında görüşlerinizi bildirip sohbet edebilirsiniz.

Erteleme kararı verilen Hogwarts Legacy oyunu merakla beklediğim bir yapım. 19. yy döneminde Howarts koridorlarında öğrencilik ve büyücülük yapma fikri çok cazip geliyor.

Umarım filmleri baştan çekme ya da başka bir açıdan anlatma fikrini düşünmüyorlardır. Benzer işlere baktığımızda başarısız olduklarını rahatlıkla görebilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Akira'nın Tasarım Çalışmaları Ortaya Çıktı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.