Sinema Haberleri

The Green Knight 11 Şubat’ta Netflix’e Geliyor

Kral Arthur’un yeğeni ve şövalyesi Sir Gawain’in Yeşil Şövalye ile karşılaşmasını anlatan The Green Knight filmini cuma gününden itibaren Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

The Green Knight için beklentiler çok yüksekti. Hatta ilk yorumlar filmin bir klasik olacağı yönündeydi. Gerçekten de Sir Gawain’in umutsuz macerası Dev Patel‘in dram filmlerindeki performansıyla birleşince çok beğeni toplamıştı. Fakat film bazı tatsızlıklara kurban gitmişti.

Okurlarımız filmi sinemada izlemeye gittiklerinde hiçbir şey göremediklerini söylemişti. Sonrasında da filmin görsel olarak çok karanlık olduğu yönünde eleştiriler hızla arttı. Ancak bunun sebebi filmden değil, Türkiye’deki sinema salonlarından kaynaklanıyordu. Zira iddialara göre elektrik faturasından tasarruf etmek isteyen sinema salonları projektörün ışığını biraz kısmıştı. Yeşil Şövalye de zaten karanlık tonlarda bir filmdi. Dolayısıyla seyirciler filmde pek bir şey görememişti.

Filmin yaşadığı diğer talihsizlikler ise çıkış tarihi seçimiyle alakalıydı. Çünkü The Green Knight, sinema salonları açıldıktan sonra sinemaya gelen ilk filmlerdendi. Haliyle seyirciler pandemi sebebiyle sinemaya gitmek konusunda çekincelere sahipti. Ayrıca Dune ve Spider-man: No Way Home‘un seyircide bıraktığı iz de bir talihsizlik oldu. Zira 2021 yılında çıkan çoğu film o ikisinin gölgesinde kalmış oldu. Hatta Ridley Scott’ın tarihsel drama filmi The Last Duel da gişede arada kaynamıştı.

Neyse ki film 11 Şubat cuma günü Netflix’e geliyor. Kaçıranlar, sinemadan çekinenler ve karanlıktan göremeyenler patlamış mısırlarını şimdiden hazırlasın.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  J.K. Simmons, J. Jonah Jameson Rolüne Devam Edecek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.