Sinema Haberleri

The Crow’u Tekrar Sinemaya Taşıma Serüveni Sürüyor

Relativity Studios’un “yapım aşamasındaki projeler” arafında neredeyse 10 yıl bekleyen, çeşitli oyuncuların ve yönetmenlerin yapıma dahil olup bir süre sonra ayrıldıkları yeni The Crow filminin yapımını en sonunda Sony Pictures üstlendi. Bu gelişme, bir kez daha The Crow‘u sinema salonlarında görmekten ümidi kesmiş olanları bir kez daha heyecanlandırmış olsa da projeye dair önemli detaylar hâlâ kesinleşmiş değil.

Kaynaklara göre The Crow Reborn adını taşıyacak olan yeni film kaynak eserine, yani James O’Barr’ın ilk olarak 1989 yılında yayımlanan çizgi romanına daha sadık bir yapım olacak. Bir grup cani tarafından, nişanlısı ile birlikte acımasızca öldürülen ve intikamını almak için bu dünyaya geri dönen Eric Draven‘ın hikayesini beyaz perdede ilk defa 1994 yılında izlemiştik. Yönetmenliğini Alex Proyas’ın üstlendiği, baş rolde ise Brandon Lee’nin olduğu The Crow, kendine has anlatım tarzı ve karanlık görselliği başarıyla kullanışı ile adını kült yapımlar arasına yazdırmayı başarmıştı.

The Crow Reborn‘un, Sony Pictures’a geçişinin arkasında yatan sebep ise Relativity Studios’un içinde bulunduğu maddi sıkıntılar. Geçtiğimiz sene Ağustos ayında, Eric Draven rolü için Jason Momoa ile anlaşıldığına dair çıkan haberler ile heyecanlanmıştık fakat ne bu bilgi ne de yeni uyarlamanın yönetmenliğini Corin Hardy’nin üstleneceği bilgisi kesin olarak doğrulanmamıştı.

The Crow Reborns, çalkantılı yapım sürecini yakın bir zamanda atlatacak gibi görünmüyor. Dolayısıyla vizyon tarihi ile ilgili bir ipucu bile almaktan bir hayli uzağız. Eğer The Crow Reborn bir gün sinemalarda yerini alabilirse, “Bu filmi yeniden çekmeye gerçekten gerek var mı?” isyanlarını umarım haksız çıkarır.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Robert Pattinson, Batman Olmadan Önce Marvel İle Görüşmüş

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.