Sinema Haberleri

Studio Ghibli, Yeni Animasyon Filmi Aya and the Witch’i Duyurdu

Japon anime stüdyosu Studio Ghibli, CG teknolojisi kullanılarak yapılan “Aya and the Witch” animasyon filmini tanıttı.

Diana Wynne Jones‘un “Howl’s Moving Castle” kitabını 2004 yılında uyarlayan Studio Ghibli, İngiliz yazarın “Earwig and the Witch” kitabını da animasyon dünyasına taşıdı. “Aya and the Witch” animasyon filmini efsanevi Hayao Miyazaki‘nin oğlu Goro Miyazaki yönetti. Studio Ghibli‘nin uyarladığı hikayenin konusu şöyle:

“Yetimhanelerin çoğu korkunçtur ancak Earwig, St Morwald Çocuk Evi‘ndeki herkes üzerinde şaşırtıcı bir güce sahiptir ve orada sevilmektedir. İstediği son şey garip Bella Yaga tarafından evlat edinmektir. Bella Yaga‘nın evinde Mandrake ve konuşan kedi Thomas ile yaşamaya başlayan Earwig sihir öğrenmek ister ancak hayatta kalmak için yaratıcılığına ve yardıma ihtiyacı vardır.”

Filmin yapımcısı ve Studio Ghibli‘nin kurucularından Toshio Suzuki, “Koronadan sonra dünya nasıl değişecek? Şu anda birçok insanın en çok endişe ettiği konu bu. Film ve televizyon endüstrisi bile bundan kaçınamayacak. “Aya and the Witch” Koronadan sonra iyi olacak mı? İlk sahneleri izlediğimde defalarca bunu düşündüm. Ardından filmin en büyük karakteristik özelliğinin Aya‘nın bilgeliği olduğunu fark ettim. Bilgeliğe sahipsek her yerde her şeyin üstesinden gelebiliriz. Bunu düşününce rahatladım. Eğer Pippi Longstocking dünyanın en güçlü kızının hikayesi ise, Aya da en akıllı kızının hikayesi. Aya küstah ama bir şekilde sevimli. Birçok kişi tarafından sevileceğini umuyorum. Ayrıca Aya‘nın bana birini anımsattığını fark ettim. O kişi filmin yönetmeni Goro‘ydu. Bunu ona söylediğimde utandı” dedi.

Dünya prömiyeri hakkında bilgi verilmeyen “Aya and the Witch” filminin bu yılın sonlarında Japon NHK kanalında yayınlanması planlanıyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Örümcek Adam Yeni Filmi Kesinleşti!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.