Sinema Haberleri

Steven Spielberg’e Göre Indiana Jones Bir Kadın Olmalı

Ünlü yönetmen Steven Spielberg, aksiyon efsanesi Indiana Jones‘un bir kadın tarafından canlandırılmasının zamanının geldiğini açıkladı.

Indiana Jones filmi 2020 yılında gösterime girdiğinde Harrison Ford 80 yaşında olacak. Bu da demek oluyor ki; fötr şapkanın el değiştirme zamanı geldi. Steven Spielberg de sevilen karakter için aklındaki “cinsiyet değişimi” projesini dillendirmeye başladı.

The Sun’a konuşan Spielberg, Indiana Jones’un farklı bir şekle bürünmesinin zamanının geldiğine inanıyor. Bunun “macera peşinde koşan ünlü karakterin kadın olabileceği anlamına mı geldiği” sorusuna ise usta yönetmen, “Adını Jones’tan Joan‘a değiştirmemiz gerek ve bunda bir yanlışlık yok,” yanıtını verdi.

Steven Spielberg‘e bu noktada hak vermemek mümkün değil. Birçok ünlü karakterin kadın olarak karşımıza çıktığı günümüzde Indiana Joan‘ın kim olacağını düşünmek bile heyecan verici aslında. Jennifer Lawrence mı, Tessa Thompson mı? Belki de Gina Rodriguez ya da Daisy Ridley? Eğer Harrison Ford, Han Solo ve Indiana Jones olabiliyorsa Daisy Ridley neden Rey ve Indy olmasın? Hem son aylarda çıkan Tomb Raider, Annihilation ve Wonder Woman gibi filmlere baktığımızda, Indıana Joan’ın da seyirciler tarafından kabul göreceğini söyleyebiliriz.

Ama Steven Spielberg söylediklerinde gerçekten ciddi mi, bu önemli! Daha doğrusu açıklamaları Indıana Jones 5 filmi için mi, yoksa gelecekteki diğer yapımlar için mi geçerli? Buna tam bir yanıt vermek için erken sanırım. Hatırlarsanız Kingdom of the Crystal Skull filminde Indiana Jones meşaleyi, oğlu Mutt’a (Shia LaBeouf) vermişti. Disney CEO‘su Bob Iger‘ın önerisi ise Indiana Jones 5’ten sonra hikayenin yeniden başlaması yönünde… Bu görüşün kabul görmesi halinde; beşinci filmde yine Mutt’ın maceralarını izleyip gelecek serinin başrolünde ise efsanevi karakterin değerli bir öğrencisi ya da kızını görebiliriz ekranda ya da gösterime gireceği yıl itibariyle kız torununu…

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  The Lost Boys Reboot Projesi ile Film Yeniden Çekilecek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.