Sinema Haberleri

Star Wars’a Yeni Üçlemenin Geleceği Onaylandı!

Disney markası altındaki Star Wars serisine üç yeni filmin daha ekleneceği resmi olarak duyuruldu. Yeni üçleme hakkında ufak da olsa bazı detaylar elde edebildik.

Şu haliyle, Disney elindeki Star Wars macerası 2019 yılında sonlanacak. Önümüzdeki ay vizyona girecek The Last Jedi filmi, yeni üçlemenin ikinci halkası olacak. Ayrıca bir sonraki sene Han Solo filmi, 2019 yılında da J. J. Abrams yönetmenliğindeki Episode IX beyaz perdeye yansıtılacak. Henüz resmiyet kazanmasa da A Star Wars Story başlığı altında, 2020 yılında çıkması beklenen bir film daha var.

Öte yandan Disney’in Star Wars markası ile ne yapacağı merak edilen bir konuydu. Yapılan her etkinlikte konuşan Disney yetkilileri, Star Wars isminden kolayca vazgeçmeyeceklerini üzerine basa basa söylemişlerdi. Yapılan yeni bir duyuru ile Star Wars’a yeni bir üçleme ekleneceği açıklandı.

Bu üçlemenin başında The Last Jedi filminin yönetmen koltuğunda oturan Rian Johnson bulunacak. Üçlemenin gidişatı ve senaryosundan sorumlu olacak olan Rian Johnson, aynı zamanda yeni üçlemenin ilk filminde yönetmen koltuğunda oturacak olan isim. Anlaşılan o ki Disney, Rian Johnson’ın Star Wars yorumundan çok memnun kalmış. Belki de The Last Jedi, beklentilerimizin de üzerinde bir film olacak.

Yeni Star Wars üçlemesi hakkında herhangi bir detay verilmese de Skywalker ailesinden ayrı bir hikaye anlatılacağı belirtiliyor. Bu da demek oluyor ki galaksinin her köşesinden yeni karakterlerle tanışma fırsatı bulacağız. Bir üçleme olacağı için de bu yeni karakterler Star Wars evreninin önemli bir parçası haline gelecek.

Şöyle Rogue One yağında hafifçe kızartılmış bir suç serisi olsa tadından yenmez açıkçası. Jedi vs. Sith kavgaları ve Güç dengelerinden uzakta bir Star Wars üçlemesi çekmeyi düşünürlerse, evrenin daha ne kadar büyüyebileceğini de rahatlıkla görebiliriz.

Yeni Star Wars üçlemesi dışında, 2019 yılından itibaren Disney’in online yayın platformu üzerinden bir live-action Star Wars dizisinin de başlayacağı onaylandı. Bakalım önümüzdeki yıllarda Star Wars evreninde geçen ne gibi yeni hikayeler göreceğiz?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.