Sinema Haberleri

Star Wars ve X-Men Yapımcılarından Yeni Bir Logan’s Run Uyarlaması Geliyor

logans-run-banner

Hollywood’un uzun zamandır yeniden uyarlamaya çalışıp başarısız olduğu filmlerden biridir Logan’s Run. En ünlüsünden en duyulmamışına, birçok yapımcı ve yönetmen projeyi hayata geçirmeyi denemiş fakat niyeyse hep yolda kalmışlardır. Şimdi de bu kervana X-Men, Star Wars ve Fantastic Four’un yapımcılığını üstlenmiş olan Simon Kinberg katılıyor.

Hem yapımcılığı üstlenmek hem de bir senaryo taslağı hazırlamak için Warner Bros.’la anlaşan Kinberg’e, projenin ilerleyen aşamalarında yapımcı kadrosunda Joel Silver (Predator, Lethal Weapon) katılacak. Asıl senaryoyu kimin kaleme alacağı ise henüz belli değil.

Logan’s Run, (Logan’ın Kaçışı) William F. Nolan tarafından yazılmış ve 1967’de çıkmış bir roman. İlk olarak beyazperdeye 1976 yılında Michael Anderson tarafından uyarlanmıştı. Roman, görünürde ideal bir gelecek olan ve otuz yaşına gelen vatandaşların öldürüldüğü bu distopyadan kaçmaya çalışan iki asinin macerasını konu alıyor.

logans-run-resim

Proje için en son bahsedilen isimler Ryan Gosling ve Drive’da birlikte çalıştığı yönetmen Nicolas Winding Refn. X-Men’in yönetmeni Bryan Singer da uyarlamayı hayata geçirmeyi denemiş fakat başarısız olmuştu. Oscar ödüllü senarist ve Mission Impossible: Rogue Nation’ın yönetmeni Christopher McQuarrie de başarısız olan isimlerden. Böyle büyük isimler başarısız olmuşken, insan Simon Kinberg’ü diğerlerinden farklı kılan ne merak ediyor.

Bu soruya Kinberg’in göz dolduran yapımcılık geçmişiyle cevap verilebilir. Hollywood’un en meşgul isimlerinden biri olan Kinberg, tüm Fox Marvel filmlerinin (X-Men, Fantastic Four, Deadpool) yapımcılığını üstlenmiş durumda. Ayrıca Star Wars: The Force Awakens’ın set danışmanı ve Star Wars Anthology filmlerinden birinin, söylentilere göre Boba Fett’in hikayesini konu alacak olanın, senaristliğini de yapacak. Yapımcılığını ve yazarlığını üstlendiği diğer projeler arasında Star Wars Rebels, The Martian, The Leviathan ve Magic the Gathering isimleri göze çarpıyor.

logans-run-film

Bu kabarık geçmişe bakarak Kinberg’in bir proje adamı olduğunu ve bir türlü başarıya ulaşamamış bu uyarlamaya onun hayat verebileceğini söylemek mümkün. Öte yandan, bir uyarlama furyasına kapılmış olan Hollywood’un ne derece başarılı bir sonuç çıkaracağı konusunda bir şey söyleyebilmek pek mümkün değil. Tüm bilimkurgu sevenler bekleyip göreceğiz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Deadpool 3 İçin Çalışmalar Resmen Başladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.